ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Věřím, že postup urveme, říká rozhodující střelec Vošahlík

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Jablonecký fotbalista Jan Vošahlík začal úvodní duel 3. předkola Evropské ligy se Strömsgodsetem jen na lavičce, o to větší motivaci měl, aby jej rozhodl. Povedenou hlavičkou v první minutě nastavení vystřelil Baumitu důležitou výhru 2:1.

Jan Vošahlík
Jan Vošahlík

"Dva zápasy mi teď nevyšly, šel jsem tam s tím, že ten gól dám. Před zápasem jsme si s přítelkyní psali, že nevadí, že nehraju od začátku. Věřila mi, že dám v 90. minutě gól, a zase to vyšlo. Je to taková moje věštkyně," smál se Vošahlík v rozhovoru s novináři.

Gólové trefy se dočkal po centru Jana Kopice, který spolu s ním nastoupil na závěrečnou půlhodinu, oba výkon Jablonce velmi oživili. "Kopi to rozběhal a nádherně mi to posadil na klobouk. To nešlo nedat," řekl Vošahlík. "Stačilo, abych netrefil gólmana, chtěl jsem to dát do protipohybu. Kdybych to nedal, byla by to vražda," řekl s úsměvem Vošahlík.

Ještě předtím velkou šanci neproměnil, ale stále věřil, že Jablonec strhne výhru na svou stranu. "Ten tlak jsme prostě měli, i šance byly. Zaplaťpánbůh za ten gól v 90. minutě," oddychl si Vošahlík, který se do Jablonce vrátil v létě z hostování ve Slavii Praha. Přestože Baumit mohl vyhrát i vyšším rozdílem, Vošahlík nakonec výhru 2:1 bral.

"Měli jsme tam i další šance, kdy jsme třeba špatně trefili míč. Ale pořád je to vítězství a jedeme tam s náskokem. My ten výsledek 2:1 bereme," podotkl Vošahlík. Věří, že Severočeši mají na to, aby v odvetě postoupili. "Dokázali jsme si, že na ně máme. Přehrávali jsme je. Věřím, že jsme natolik silný mančaft, že jeden dva góly venku dáme. Věřím, že u nich ten postup prostě urveme," dodal Vošahlík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.