ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Radovými asistenty u reprezentace se stali Šilhavý s Hapalem

Velikost textu:
aktualizováno 29. 7. 2008 20:04

Praha - Asistenty trenéra české fotbalové reprezentace se stali Pavel Hapal a Jaroslav Šilhavý, který stejnou funkci vykonával už za předchozího kouče Karla Brücknera. Trenérem brankářů zůstává Jan Stejskal, novinkou je kondiční kouč, kterým bude Aleš Kaplan. Složení nového realizačního týmu oznámil na dnešní tiskové konferenci v Praze nedávno jmenovaný kouč národního celku Petr Rada.

Pavel Hapal
Pavel Hapal
Otevřít galerii
 • Pavel Hapal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/249/24841.jpg?1212496520
 • Nový kouč české fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/322/32188.jpg?1216570155
 • Trénink reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/251/25015.jpg?1212577110

Brücknerův nástupce začal hledat asistenty ihned po svém zvolení před necelými dvěma týdny. V následujících dnech prozradil, že vybírá z pěti kandidátů. Mezi největší favority od začátku patřili právě Hapal se Šilhavým, s nimiž se Rada posléze sešel. Nyní byli oba podle předpokladů oficiálně potvrzeni do funkce.

"Po debatách s oběma jsme dospěli k tomu, že máme na spolupráci stejný názor. Také věkový rozdíl není takový. S Jardou Šilhavým jsme spolupracovali dva roky, máme k sobě blízko. Jeho práce u národního mužstva byla pozitivní. Pavla Hapala znám jako hráče, má zkušenosti zvenku, je jazykově vybavený. Jsem o nich přesvědčený, máme stejný cíl, a tím je postup na mistrovství světa," uvedl Rada.

Hapal se Šilhavým patří na české scéně k nejmladším trenérům. V minulých dnech dostali ke svému angažmá svolení od svých nadřízených v klubech, takže budou zároveň působit jako hlavní trenéři v nejvyšší ligové soutěži a Radovi pomocníci u reprezentace.

Zatímco Šilhavý bude pokračovat v pozici, kterou zastával za Brücknera, pro Hapala bude post asistenta národního týmu novinkou. Před dvěma dny devětatřicetiletý kouč má na kontě 70 zápasů na prvoligové lavičce se zápornou bilancí 18 výher, 26 remíz a stejného počtu porážek. Hapal vedl Opavu, Zlín, Baník Ostrava a nyní působí v Mladé Boleslavi, kam přišel na začátku června z Nitry, s níž obsadil ve slovenské lize třetí místo.

Také Šilhavý má v první lize jako hlavní trenér negativní bilanci. Premiéru zažil v uplynulé sezoně na Kladně, které se mu nakonec podařilo zachránit. Před začátkem nadcházející sezony se pak upsal v Plzni. S rolí asistenta má Šilhavý větší zkušenosti, v této funkci pracoval vedle národního týmu také na Žižkově a ve Spartě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.