ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Dohady šířila média, byli jsme domluvení, říká Kadlec

Velikost textu:

Praha - V úterý ukončil podpisem nové smlouvy se Spartou do června roku 2016 vleklé spekulace, teď je nejbližším cílem útočníka Václava Kadlece postoupit ve čtvrtek ze 2. předkola Evropské ligy přes švédský Häcken. Případný přestup jedenadvacetiletého fotbalisty do zahraničí zatím není na pořadu dne.

Václav Kadlec
Václav Kadlec

Zatímco pro fotbalovou veřejnost byly dohady kolem Kadlecovy budoucnosti v posledních týdnech velkým tématem, sám hráč situaci nijak dramaticky neviděl. Obnovení kontraktu podle něj bylo logickým vyústěním situace. "Dohady byly jen v médiích, my byli se Spartou na všem pořád dohodnutí. Jsem rád, že to klaplo, a všichni jsme spokojení," řekl Kadlec novinářům před dnešní cestou do Švédska.

V letní pauze o talentovaného reprezentanta hodně stál bundesligový Frankfurt a Kadlec údajně po přestupu do Eintrachtu toužil. Nakonec si ale plácl se Spartou, kde mu měla stará smlouva vypršet na konci této sezony. Kdyby Kadlec "trucoval" a s novým kontraktem nesouhlasil, mohl z Letné příští rok v červnu odejít zadarmo. Pro Spartu by to byla rána, v úterý si ale Pražané svůj klenot pojistili.

Kadlec si nic nedělal z toho, že mu někteří fanoušci vyčítali, že je duchem spíš už ve Frankfurtu a na Spartu se nesoustředí tolik jako v minulosti. "Vždy se snažím odevzdat co nejlepší výkon. A pokud se to někdy nepovedlo, ať to hodnotí někdo jiný," reagoval Kadlec, který se v nedělním duelu v Jihlavě blýskl asistencí i gólem. Navíc se prosadil hlavou, což se mu v ligové kariéře povedlo poprvé.

Výhrou 4:1 na Vysočině by se Sparta podle Kadlece měla inspirovat i před důležitou odvetou na hřišti Häckenu. "Když zopakujeme stejný výkon jako v Jihlavě nebo v prvním poločase proti Häckenu, měli bychom postoupit," věří. Neumí si představit, že by letenský tým v pohárech skončil hned na štítu prvního soupeře. "Byla by ostuda, kdybychom vypadli už ve druhém předkole," prohlásil Kadlec.

Sparta v prvním duelu na Letné uhrála ošidnou remízu 2:2 a Seveřané jsou v lepší výchozí pozici. Kadlec a spol. musí v Göteborgu alespoň jednou skórovat, aby mohli myslet na postup. "Není na co čekat, ale také by byla blbost hned hru otevřít a někam se hnát. Nemůžeme bláznit a nechávat otevřená vrátka, když oni navíc mají dobré brejkové hráče," přemítal Kadlec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.