ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Wágner nejprve otevřel skóre, pak při oslabení trpěl na lavičce

Velikost textu:

Sarajevo - Netradiční part odehrál v úterní odvetě 2. předkola fotbalové Ligy mistrů na hřišti Željezničaru Sarajevo plzeňský útočník Tomáš Wágner. Už po pěti minutách otevřel skóre, ale hned ve 25. minutě ho stáhl trenér Pavel Vrba ze hřiště poté, co místo vyloučeného Václava Procházky poslal do stoperské dvojice střídajícího Lukáše Hejdu. Wágner na lavičce při tlaku soupeře trpěl, ale ani na chvíli nepochyboval, že Viktoria duel zvládne a postoupí.

Slavící Milan Petržela a Tomáš Wagner
Slavící Milan Petržela a Tomáš Wagner

"Že půjdu za dvacet minut po gólu ze hřiště, jsem samozřejmě nečekal. Dostal jsem se do sestavy, dopadlo to takhle. Jsme jeden tým a trenér se rozhodl takhle. Nám to vyšlo, takže smutný dneska nebudu. Dal jsem aspoň jeden gól, který určitě pomohl. Jsem za to rád," řekl Wágner po zápase novinářům. Plzeň vyhrála odvetu 2:1 a slaví postup.

V základní sestavě dostal Wágner přednost před Stanislavem Teclem a důvěru trenérovi Pavlu Vrbovi splatil hned v úvodu. "Samozřejmě jsme chtěli dát rychlý gól. To se povedlo, takže úvod byl dobrý," pochvaloval si Wágner. "Šlo o to, abych se k míči, který tam propadl, dostal dřív než jejich bek. To se mi povedlo," podotkl ke své brance.

Vzhledem k důležitosti utkání ji považoval za jednu z nejcennějších v dosavadní kariéře. "Už jsem měl pár hezkých utkání v jednadvacítce i tady v Plzni. Ale dneska jsem věděl, že situace nebyla tak lehká, vypadnout by znamenalo konec v pohárech, což nikdo nechtěl. Takže to byl jeden z mých nejprestižnějších zápasů v kariéře a v takovém se gól cení," uvedl.

Když po svém střídání musel sledovat zbytek druhé půle z lavičky, šlo prý o velké nervy. "Bylo to strašné, všichni jsme na lavičce trpěli. To prostředí, ten tlak, to musíte trpět," uvedl. "Ale celou dobu jsem věřil, že to urveme. Kluci to zvládli skvěle, druhou půli odehráli velmi dobře. Klobouk dolů před každým z nich," dodal Wágner.

Procházka by se nevyloučil

Na lavičce trpěl s Wágnerem i hříšník Procházka. Kdyby byl na místě rozhodčího Joaa Capely, červenou kartu by si neudělil. "Z mého pohledu bych se nevylučoval. Kontakt nohou tam nebyl, jenom takový lehký dotek rukou, ani ne zatažení. Z mého pohledu bych to nepískl jako faul, ten hráč to hodně přihrál. Ale rozhodčí to viděl jinak," řekl po zápase Procházka.

Procházka připustil, že po vyloučení prožíval veliké nervy. "Už bych to nechtěl zažít," uvedl. "Nejradši bych se zašil někam, kde bych neslyšel atmosféru. Ale radši jsem vylezl. Při každém lehkém náznaku útoku Željezničaru byli diváci hodně hluční, takže jsem myslel, že jsou pořád v našem vápně. Radši jsem tedy vylezl ven a vykukoval v tunelu, abych viděl, jestli je to opravdu tak nebezpečné," líčil, jak velké nervy měl.

Nepřipouštěl si ale, že by Plzeň mohlo jeho vyloučení stát postup. "Já jsem klukům věřil. Hned jsme ustáli ten nebezpečný trestňák, pak se podařilo přidat druhý gól. Škoda toho gólu na 2:1, druhá půle byla ve větších nervech. Željezničar hrál dobře, ale pořád jsem věřil, že to kluci zvládnou," uvedl Procházka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.