ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Brückner je v Rakousku synonymem fotbalové naděje

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2008 19:58

Vídeň - Karel Brückner se poprvé představil v nové roli trenéra rakouské fotbalové reprezentace. Jeho dnešní nástupní tisková konference ve Vídni se stala v Rakousku tématem číslo jedna. Většina médií ji přenášela živě. Brücknerovo páteční jmenování přišlo jako blesk z čistého nebe. V záplavě jmen trenérů, kteří přicházeli v úvahu, to jeho totiž nikdy předtím nezaznělo.

Fotbalový trenér Karel Brückner
Fotbalový trenér Karel Brückner

Kvůli Brücknerově nástupní tiskové konferenci přerušil vysílání i první program televize ORF, nový kouč je pro Rakousko velkou fotbalovou nadějí. Rakušané chtějí setřást pověst věčného fotbalového trpaslíka. Na Euru sice vstřelili jediný gól, na druhé straně ale třeba celkem čestně vzdorovali Německu. "Pan Brückner je jednou z trenérských osobností tohoto kontinentu. Jsme velmi rádi, že nám řekl ano," tvrdí předseda Rakouského fotbalového svazu Friedrich Stickler.

Cílem Rakušanů je účast na světovém šampionátu 2010. Český kouč na úvod nic neslíbil, v němčině hledal slova, často odpovídal česky. "Rozhodující byla důvěra, kterou projevili a zájem byl tak velký, že jsem řekl ano," vysvětluje Brückner.

Brückner projde zkouškou ohněm už v září

Cizinec u rakouské reprezentace není novinkou, podle sportovních novinářů nebyla vůbec řeč o občas napjatých rakousko-českých mimofotbalových vztazích. "Od té chvíle, co jsem se dozvěděl, že Karel Brückner přebírá rakouský tým, jsem nezaznamenal ani jeden názor, že by rakousko-české problémy měly být nějakou překážkou," říká sportovní reportér ORF Martin Unger.

Těžko si představit lepší náplast na bolavá místa česko-rakouských vztahů než úspěch rakouských fotbalistů pod vedením českého trenéra. První zkouška ohněm čeká Karla Brücknera na vídeňském stadionu 6. září a bude těžká. Jedná se totiž o kvalifikační utkání mezi Rakouskem a Francií o postup na mistrovství světa 2010.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.