ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Vilanova končí v Barceloně. Kouče čeká další léčba rakoviny

Velikost textu:
aktualizováno 19. 7. 2013 21:45

Barcelona - Trenér fotbalistů Barcelony Tito Vilanova ze zdravotních důvodů s okamžitou platností odstoupil z funkce. Důvodem je rakovina, se kterou bojuje už bezmála dva roky. Podle prezidenta katalánského klubu Sandro Rosella čeká kouče léčba, která není slučitelná se setrváním ve funkci. Vilanova se narychlo svolané tiskové konference nezúčastnil.

Tito Vilanova (vpravo) s prezidentem Barcelony Sandro Rosellem
Tito Vilanova (vpravo) s prezidentem Barcelony Sandro Rosellem

"Tohle je zpráva, kterou jsem nikdy v životě nechtěl říkat. Po vyhodnocení výsledků pravidelných kontrol Tita Vilanovy se došlo k závěru, že bude nezbytná léčba, která bude neslučitelná s plněním úkolů hlavního trenéra," oznámil Rosell zaplněnému tiskovému středisku, v němž bylo i kompletní mužstvo včetně Lionela Messiho a kapitána Carlese Puyola.

Kvůli nemoci už čtyřiačtyřicetiletý trenér na lavičce dvakrát chyběl. Nejdříve v sezoně 2011/12, kdy se u něj nemoc projevila poprvé a byl ještě asistentem Pepa Guardioly. Podruhé pak Vilanova už jako hlavní kouč absentoval šest týdnů na začátku letošního roku, když se v New Yorku zotavoval z prosincové operace nádoru. Na lavičku se vrátil v březnu a další fázi léčby absolvoval v květnu hned poté, co si jeho svěřenci předčasně zajistili mistrovský titul.

Nový trenér Barcelony, která zrušila sobotní přípravný zápas s Lechií Gdaňsk, by měl být oznámen na začátku příštího týdne. Španělská média už přišla se spekulacemi, že by to mohl být dosud málo známý Joan Ferrer. Ten se dostal do povědomí úspěchy na lavičce druholigové Girony v uplynulé sezoně a na konci června se stal v Barceloně novým asistentem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.