ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Budeme dál investovat do bezpečnosti, ujišťuje Pelta

Velikost textu:

Praha – Fotbalová veřejnost již netrpělivě očekává start dalšího ročníku nejvyšší tuzemské soutěže. V tom předchozím se hojně hovořilo jak o návštěvnosti, tak o bezpečnosti na stadionech. V očích české veřejnosti jsou na tom oba důležité faktory odrážející vyspělost fotbalového prostředí ne zcela dobře. Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta však říká, že v posledních letech větší problémy nebyly a že na fotbal by měla zvát zejména kvalita mužstev.

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

Přestože se po posledním ročníku fotbalové ligy hovořilo o mírném zvýšení diváckého zájmu, v meziročním srovnání počty diváků spíš stagnují. Podle Pelty však je proč na českou ligu chodit. "Nejlepší pozvánkou na fotbal je kvalita jednotlivých mužstev. Nejen špička, ale i další mužstva posílila."

"V přestupním období neodešli téměř žádní hráči do zahraničí, což samozřejmě není úplně dobrý signál, že o české hráče nebyl takový zájem. Ale konkurence snad bude vysoká. Navíc má česká reprezentace pořád šanci na postup na MS do Brazílie. To jsou spojené nádoby, které by měly zvýšit atraktivitu fotbalu pro diváka," říká Pelta.

Nicméně poslední česká vystoupení se zahraniční konkurencí v evropských pohárech nevyzněla příliš lichotivě. "Je potřeba, aby měly české týmy úspěchy v evropských pohárech, ne jako v posledních dnech," uznává Pelta.

Problémy s bezpečností nejsou podle Pelty v posledních letech takové, jako byly dříve. "V minulých týdnech jsme uzavřeli novou smlouvu o spolupráci s Policií ČR, agentury na stadionech mají poměrně rozsáhlé pravomoci, myslím, že v tomto směru jsme v posledních letech neměli až na nějaké excesy větší problémy. V tomhle ohledu jsme hodně udělali a budeme do toho dál investovat," dodává.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.