ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Berger chce jako kapitán vrátit na Letnou mistrovský titul

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2008 17:57

Praha - Fotbalový internacionál Patrik Berger má být novým symbolem fotbalové Sparty na cestě za úspěchy v začínající sezoně. Někdejší reprezentant, jenž se do české ligy vrací po 13 letech strávených v Německu a Anglii, povede Spartu do bojů jako nový kapitán.

Fotbalista Patrik Berger
Fotbalista Patrik Berger

"Budu se snažit být dobrým kapitánem a také se snažit o to, abych na konci sezony nad hlavu zvedl pohár," prohlásil Berger, největší letní posila letenského týmu.

Jeho výkonnost bude pod drobnohledem fanoušků i odborné veřejnosti. Někdejší velký talent se českému publiku téměř ztratil z očí. Před šesti lety se autor úspěšné penalty ve finále mistrovství Evropy v roce 1996 rozloučil s reprezentací, pak přestal komunikovat s médii a v posledních letech jej brzdila nekonečná série zranění.

"Přípravu jsem nepodcenil," tvrdí Berger

Ve Spartě však bude znovu v centru pozornosti, navíc si na rukáv navlékne kapitánskou pásku. "Nemyslím si, že by mě to mělo nějak svazovat. Před zápasem a po něm samozřejmě budu mít nějaké povinnosti, ale jinak zase až tolik nezáleží na tom, kdo tu pásku nosí. Jde hlavně o to, abychom všichni šli za jedním cílem," uvedl Berger, kterého těší i to, že je na prahu sezony ve výborné kondici. Konečně jej navíc nesužují žádné zdravotní trable jako v nedávné minulosti. "Přípravu jsem zvládl celou, není problém," pochvaloval si Berger.

O tom, jestli Berger ve Spartě zažije dobrý rok, hodně napoví už středa. Pražané se v prvním ostrém soutěžním zápase představí na hřišti Šeriffu Tiraspol ve druhém předkole Ligy mistrů. A utkání v rozpáleném Moldavsku může ukázat, jestli sparťané budou moci dál snít o účasti v základní skupině prestižní klubové soutěže.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.