ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kadlec s Fenerbahce si přeci jen zahraje Ligu mistrů

Velikost textu:
aktualizováno 18. 7. 2013 17:02

Lausanne (Švýcarsko) - Fotbalisté Fenerbahce Istanbul včetně českého reprezentačního obránce Michala Kadlece si přeci jen zahrají o Ligu mistrů. Klub uspěl s odvoláním proti vyloučení z evropských soutěží, který mu udělila UEFA. Úspěšný byl i konkurenční Besiktas se stoperem Tomášem Sivokem v odvolání proti vyřazení ze třetího předkola Evropské ligy.

Radost hráčů Fenerbahce
Radost hráčů Fenerbahce

O úspěchu Fenerbahce informoval klub na svém webu, podle kterého byl výkon dvouletého zákazu přinejmenším dočasně pozastaven. V prohlášení informaci potvrdila i arbitráž. "Hlavní slyšení se bude konat v srpnu a konečný výsledek bude vyhlášen do 28. srpna," stojí v dokumentu.

Definitivní rozhodnutí lze tedy očekávat v předvečer losu základních skupin Ligy mistrů v Monaku, do té doby by kluby měly předkola hrát. "Boj povedeme až do konce, celé Turecko i svět uvidí, že jsme v právu," řekl prezident Fenerbahce Aziz Yildirim.

Fenerbahce skončilo v posledním ročníku turecké ligy druhé a mělo nárok na start v předkole Ligy mistrů. Kvůli účasti v korupční aféře v sezoně 2010/2011 mu UEFA start zakázala, ale na základě verdiktu arbitráže by se měl klub soutěže vrátit.

Podle agentury AP uspěl i Besiktas, který UEFA potrestala kvůli uplácení během finále domácího poháru v roce 2011. Tým by tak měl být zařazen do losování třetího předkola Evropské ligy.

S podobným pokusem před týdnem naopak neuspělo španělské Vallecano, kterému CAS odmítl vydat předběžné opatření, aby bylo zařazeno do losování třetího předkola soutěže. O rozhodnutí španělské fotbalové federace neudělit madridskému týmu licenci o evropské poháry rozhodne arbitráž během několika týdnů. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.