ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Uzdravený Chramosta: Chci restartovat svou kariéru

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Před rokem se Jan Chramosta nadechoval možná k přelomové sezoně kariéry, v srpnu ho však srazilo vážné zranění kolena. Plný energie a elánu nyní ale již vyhlíží nový soutěžní ročník, v němž v dresu Mladé Boleslavi touží dokázat, že jej zdravotní trable nepřipravily o kanonýrský instinkt. Uvědomuje si ale i to, jak velká očekávání jeho návrat budou provázet.

Jan Chramosta
Jan Chramosta

"Je to pravda, mám před sebou takový restart kariéry. A snad dokážu navázat na to, kde jsem byl před zraněním," řekl Chramosta. Ve svých dvaadvaceti letech má na kontě už 97 ligových startů a 28 vstřelených branek, ta poslední ale už upadá v zapomnění. Od trefy z loňského května totiž další gólový zápis v ligové kariéře nepřidal, především kvůli dlouhému výpadku. Teď touží čekání co možná nejrychleji ukončit. "Vím o tom, že můj poslední ligový gól je už celkem stará záležitost. Moc se těším, že brzy přijdou další," věřil Chramosta.

Když se v minulé sezoně vracel po zranění předního zkříženého vazu v kolenu, v devíti jarních ligových zápasech vyšel naprázdno. Třikrát se sice prosadil v pohárové soutěži, dvakrát v semifinále proti Spartě a jednou i v prohraném finále proti Jablonci, ale byla to pro něj malá útěcha, když Středočeši trofej neuchvátili. "V lize to z mé strany nic úžasného nebylo. A v poháru mé góly zase nakonec k ničemu nevedly. Teď chci zase dávat ty důležité," přál si Chramosta.

Jan Chramosta:

"Neřekl bych ale, že začínám úplně od nuly. Na druhou stranu je pravda, že asi každý bude zvědavý, jestli se do toho zase dostanu a budu dávat góly. Pokud ano, bude to v pořádku. Ale to by bylo podobné i v případě, že bych žádné zranění neměl."

Hodně si slibuje od toho, že letní přípravu prodělal bez sebemenších úlev. "O kolenu ani nevím, paráda. Tři týdny jsme dřeli, cítím se výborně nachystaný," liboval si hráč, který před svým zraněním figuroval i v plánech reprezentačního kouče Michala Bílka a byl blízko i vysněnému zahraničnímu angažmá. Nyní Chramosta bude znovu budovat své jméno obávaného střelce s dětskou tváří.

Před novou sezonou se neschovává za alibistické fráze, dlouhou nucenou pauzu nehodlá používat jako výmluvu pro případ, že bude dál hledat ztracenou formu. Chramosta si před sebe naopak vytyčil minimální cíl v podobě nejméně deseti vstřelených branek v ligové soutěži. "Myslím, že to je v mých možnostech," řekl Chramosta pevným hlasem.

A věří i v úspěšnou spolupráci s ofenzivním všeumělem Jiřím Štajnerem, kterého Boleslav odlákala z Liberce. Z neotřelých nápadů Štajnera a pověstných pasů by prý i Chramosta mohl těžit. "Na Štajnyho se těším. Nejprve jsme trochu nevěděli, co od sebe čekat, ale teď už o sobě na hřišti víme dobře. Jirka toho na hřišti vymyslí hodně, to vidíme i na tréninku. Zatím nám to klapalo. Snad to bude pokračovat, až se sezona naplno rozjede," prohlásil Chramosta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.