ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Mourinho chválí české hráče: Čech je nejlepší na světě, Kalas patří do týmu

Velikost textu:

Londýn - Staronový trenér Chelsea José Mourinho českou reprezentační jedničku Petra Čecha považuje za nejlepšího gólmana na světě. Portugalský kouč je spokojen i s dalším českým hráčem v kádru "Blues" obráncem Tomášem Kalasem, který už prý má dostatečnou kvalitu pro první mužstvo.

Tomáš Kalas
Tomáš Kalas

Chelsea na začátku týdne získala zadarmo čtyřicetiletého australského brankáře Marka Schwarzera. Mourinho nepřímo potvrdil, že na pozici dvojky nahradí Rosse Turnbulla, jenž v létě odešel. "Mark Schwarzer je přesně tím, koho potřebujeme. Nikdy o nikom neříkám, že je první, druhá nebo třetí volba. Petr Čech je ale Petr Čech. Je to nejlepší brankář světa, se vší úctou ke všem ostatním," uvedl Mourinho na oficiálním webu Chelsea.

"V Markovi máme brankáře, který v posledních deseti letech odehrál neuvěřitelné množství zápasů v anglické lize a na svou roli je více než připraven," doplnil kouč, jenž se v létě do londýnského celku vrátil po šesti letech.

V prvním mužstvu Chelsea pro příští sezonu si Mourinho zřejmě nechá také trojici nadějných mladíků. Kalase v ní doplňují Romelu Lukaku a Kevin de Bruyne, všichni o sobě dali vědět na hostováních v Arnhemu, West Bromwichi respektive v Brémách. "Jsou to kvalitní hráči s velmi dobrou cenou na trhu. Pro příští sezonu jsme je získali zadarmo, protože do nich klub investoval už v minulosti," připomněl Mourinho.

Ve dvacetiletém obránci Kalasovi i jeho vrstevnících vidí velkou perspektivu. "Na hostováních prošli vývojem, takže je správná chvíle přivést je zpět. Jsou velmi mladí, budou se zlepšovat rok od roku a myslím, že za pět let budou úplně někde jinde. Dnes ale už určitě mají na to, aby patřili do týmu," doplnil Mourinho, jehož svěřence v nejbližších dnech čeká turné v Asii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.