ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Superpohár se blíží: Eden dostane nový trávník a silnější osvětlení

Velikost textu:

Praha - Fotbalový stadion v pražském Edenu projde před srpnovým Superpohárem značnými úpravami. Na začátku srpna se vymění trávník a chystá se také silnější osvětlení. Kapacita Eden Arény bude při utkání vítěze Ligy mistrů Bayernu Mnichov a Evropské ligy Chelsea 30. srpna snížena na 17 tisíc míst, z obou táborů by mělo dorazit pět tisíc fanoušků.

Stadion v Edenu
Stadion v Edenu

"Agendy kolem Superpoháru je opravdu hodně. Řešíme to rok a půl, přípravy jsou dlouhodobé a teď věci finalizujeme, upřesňujeme," řekl ředitel logistiky Fotbalové asociace ČR Ivo Sekerka, který se se svým oddělením na přípravě Superpoháru v Praze podílí.

Po dohodě se Slavií, která v Edenu hraje domácí zápasy, a vlastníkem stadionu společností E Side dostane aréna nový trávník. "Vzhledem k tomu, že na stadionu probíhají různé koncerty, není trávník v úplně ideálním stavu. Většinou bývá zvykem vyměňovat jen trávník pod pódiem, ale my jsme se dohodli, že se vymění kompletně," uvedl Sekerka. K výměně dojde na začátku srpna a před Superpohárem se na novém trávníku odehraje jedno ligové utkání mezi Slavií a Teplicemi.

V Edenu se také bude rozšiřovat osvětlení. "To, které tam je, neodpovídá tomu, co požadovaly televizní štáby. Proto se bude zesilovat," podotkl Sekerka.

 • Triumfální oslavy Bayernu
  Triumfální oslavy Bayernu autor: Alex Grimm, zdroj: Getty Images
 • Hráči Chelsea s trofejí pro vítěze Evropské ligy
  Hráči Chelsea s trofejí pro vítěze Evropské ligy autor: Ian MacNicol, zdroj: Getty Images

Podle regulí UEFA musí být zakryty všechny reklamní plochy, týkat by se to mělo i společností, které v Edenu sídlí. Na stadionu má svoji pobočku restaurační síť McDonald's, Komerční banka či sázková kancelář Synot Tip. "Všechny tyhle plochy by měly být zakryty. Je to jedna z těžších věcí, protože jednotlivé společnosti mají ty plochy pronajaty na celý rok," uvedl Sekerka.

O 3 000 méně míst

Úpravami projdou prostory pro novináře či komentátorské pozice. "Bude hodně vyblokovaných sedadel, takže kapacita stadionu se z 20 tisíc míst sníží na přibližně 17 tisíc," uvedl Sekerka. Asociace převezme stadion od firmy E Side týden před utkáním. Od té doby před zápasem proběhnou jen oficiální tréninky obou celků.

Deset tisíc lístků si mezi sebe rovnoměrně rozdělí oba kluby, další vstupenky připadnou UEFA. Do volného prodeje na internetových stránkách šlo pouze asi dva tisíce vstupenek, zájemci se mohou registrovat do pátku. UEFA pak bude majitele lístků losovat.

Fanouškovské tábory obou klubů by se měly před utkáním shromáždit na Václavském a Staroměstském náměstí v centru Prahy. "Nebudou to klasické fanzóny, ale jakési shromažďovací body, abychom o fanoušcích věděli a snadněji je odtud mohli směrovat na stadion," uvedl Sekerka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.