ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čech už poosmé ukazuje talentům, jak funguje vrcholový fotbal

Velikost textu:

Praha - Děti z Francie, Slovenska, Anglie i zástupce Asie a Jižní Afriky přivítal brankář Petr Čech na osmém ročníku své letní fotbalové školy v Praze na Strahově. Počtvrté s ním mezi mladé talenty dorazil i trenér gólmanů londýnské Chelsea Christophe Lollichon.

Petr Čech vede mladé talenty na letní škole
Petr Čech vede mladé talenty na letní škole

Letošního ročníku se během dvou týdnů školy zúčastní asi 150 dětí a Čech je rád, že mnohé z nich se vracejí. "Hnacím motorem je radost těch dětí. I to, že děti, které se každým rokem vracejí, se zlepšují. Když se jich ptáme na to, jestli to, co se naučily a viděly tady, jim pomáhá během roku, všichni svorně potvrzují, že ano. Že se sem strašně těšily," řekl Čech.

Stejně jako v minulých letech zavítal mezi mladé fotbalisty i trenér gólmanů Chelsea Lollichon. "Jelikož je Christophe z Francie, ta jejich fotbalová škola je jiná než v Čechách. Má trochu jiný přístup k brankářskému tréninku. Jeho zkušenosti se vždy hodí, když připraví tréninky, je to vždy zajímavé a ukáže dětem nový rozměr," poznamenal Čech.

Petr Čech:

"Měli jsme představu, že bychom dětem ukázali, jak funguje profesionální fotbal – co je potřeba dělat, co je potřeba se učit a jakým způsobem toho dosáhnout."

Letos nově se mohli na internetu registrovat zájemci o účast v Čechově škole z celého světa. "Je tady několik francouzsky mluvících dětí, dost anglicky mluvících. Je tu zástupce Asie, Jižní Afriky. Poměrně dost dětí ze Slovenska, to mě taky potěšilo," řekl Čech. Dorazili také tři mladí fotbalisté z SOS vesniček, které pomáhají dětem bez rodiny.

Čecha těší, že o jeho školu mají zájem i dívky. "Máme tu jednu holčinu, která hraje střídavě za holky Sparty a za svoji vesnici nedaleko Prahy. Tam hraje s o rok staršími kluky," uvedl Čech s úsměvem. "Patří tady k nejlepším. Je vidět, že ji to baví a má i velký talent," dodal.

přehrát video
Čech se podělil o své zkušenosti s mladými talenty
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.