ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Gólman Černý ještě nechtěl končit, soustředění si užívá

Velikost textu:

Kaprun - Brankář Radek Černý je rád, že se může připravovat na herním kempu v Rakousku s pražskou Slavií. Ostřílený gólman, jenž naposledy působil v anglickém Queens Park Rangers, má i v 39 letech do fotbalu velkou chuť a ještě nechce končit s kariérou. O jeho případném angažmá ve Slavii se ale rozhodne až po soustředění.

Radek Černý
Radek Černý

"Celé to proběhlo docela rychle. Úplně poprvé se mě ptal Luboš Kubík, jestli by to bylo vůbec reálné. Tehdy jsem řekl, že se mi ta možnost opravdu líbí. Já jsem už chtěl pomalu končit minulý rok, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem si sezonu v Anglii ještě prodloužil," řekl Černý. "Takže jsem si řekl, proč ne, byl by to na konci kariéry přece krásný návrat i pro mě. A když se moje starší dcera dostala tady na gymnázium, bylo o návratu do Čech rozhodnuto definitivně," uvedl Černý.

Přiznal, že do fotbalu má pořád velkou chuť. "Když jsem se v neděli blížil do Edenu k odjezdu na soustředění, tak jsem cítil takové zvláštní chvění. Je tu sice pro mě spousta nových tváří, ale atmosféra je přesně taková, jakou si pamatuji, když jsem ve Slavii před lety působil," řekl Černý. "I když jsem si původně představoval, že volno bych mohl mít delší, místo toho jsem hned naskočil do přípravy. Ale to samozřejmě k tomu patří. Teď jsem tady, jsem tu rád a užívám si to," doplnil.

Na soustředění v Rakousku v prvním zápase s Interem Baku nechytal, měl by ale zasáhnout do některého z dalších duelů. Teprve po návratu do Čech se rozhodne, zda bude ve Slavii působit. "Slavia samozřejmě potřebuje vidět, jak na tom jsem. A u mě je to o tom, jestli budu mít vůbec ještě energii pokračovat dál v kariéře," uvedl Černý.

Pokud se s Pražany dohodne, bude v Edenu působit znovu po osmi letech. Vytvořil by dvojici zkušených gólmanů s jedničkou Kamilem Čontofalským. "Myslím si, že pokud bych tady zůstal, tak by se nic neměnilo. Když odešel brankář Berkovec na hostování do Bohemians, tak Slavia hledala zkušeného brankáře, který by tady s Kamilem byl. Tak jsme se o tom i s vedením bavili. Ale je teprve začátek přípravy, stát se může všechno," dodal.

Zdroj: ČTK, slavia.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.