ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Petržela končí v Augsburgu. Vrátí se do Plzně?

Velikost textu:

Augsburg /Praha - Milan Petržela se po roce rozloučí s Bundesligou, ve které nastupoval za Augsburg. S klubem se údajně již dohodl na rozvázání smlouvy, která měla původně vypršet až v červnu 2015. Třicetiletý člen širšího kádru reprezentace by se mohl vrátit do Plzně, ale její zástupci zatím věc odmítají komentovat.

Milan Petržela (vlevo) v augsburgském dresu
Milan Petržela (vlevo) v augsburgském dresu

O obnovení spolupráce mezi Petrželou a staronovými českými šampiony se hovoří už několik týdnů. Po Petrželově odchodu z Augsburgu vypadá comeback pravého záložníka ještě reálněji. "Viktoria o možných posilách dál jedná, ale komentovat jednotlivé záležitosti nebudeme. To se týká i Milana Petržely," uvedl tiskový mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár.

Konkrétnější nebyl ani Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která Petrželu zastupuje. "O dalším Milanově angažmá teď intenzivně jednáme," řekl Kolář bez bližších podrobností.

Petržela v Plzni působil už v letech 2008–2012, v sezoně 2010/11 výrazně pomohl Západočechům k zisku premiérového mistrovského titulu a pak si s týmem zahrál i v Lize mistrů. V loňském roce Petržela figuroval i v české reprezentaci na evropském šampionátu v Polsku. Premiérové zahraniční angažmá v Augsburgu mu ale příliš nevyšlo a zasáhl jen do 12 zápasů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.