ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Brückner bude trénovat rakouskou reprezentaci

Velikost textu:
aktualizováno 25. 7. 2008 16:47

Vídeň - Bývalý kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner bude trenérem rakouského národního týmu. Podle agentury APA bude v nové funkci představen dnes po poledni na tiskové konferenci ve Vídni. Osmašedesátiletý Brückner, který opustil český tým po červnovém mistrovství Evropy, vystřídá u mužstva Josefa Hickersbergera.

Karel Brückner
Karel Brückner

Brücknerův nástup k rakouskému celku je překvapením. O jeho služby stál i Českomoravský fotbalový svaz, který chtěl jeho zkušenosti využít v roli poradce nového reprezentačního kouče Petra Rady.

Místo toho zkušený kouč, který strávil u českého týmu šest a půl roku, povede do kvalifikace o mistrovství světa 2010 rakouské fotbalisty. V sedmé skupině se jeho noví svěřenci utkají s Francií, Rumunskem, Srbskem, Litvou a Faerskými ostrovy.

Premiéra v prvním angažmá u zahraniční reprezentace olomouckého patriota čeká 20. srpna proti úřadujícím mistrům světa z Itálie. Na nedávném Euru, které hostili spolu se Švýcarskem, Rakušané vypadli už v základní skupině stejně jako český výběr.

Herzog: Brückner je špička, proti němu jsem neměl šanci

Rakouský rekordman v počtu reprezentačních startů Andreas Herzog považuje nového trenéra národního týmu své země za špičkového kouče. S volbou souhlasí, i když sám po více než dvouletém působení ve funkci asistenta bývalého trenéra Josefa Hickersbergera doufal, že by se mohl stát novým reprezentačním koučem.

"To je bez debat, Brückner je špička. Trošku jsem doufal, že bych to mohl být já, ale proti takovému trenérovi jsem byl bez šance," řekl devětatřicetiletý Herzog. O Brücknerově angažování se dnes dozvěděl z úst svazového prezidenta Friedricha Sticklera, kterému k volbě pogratuloval. "Je to absolutně nejlepší rozhodnutí, nejsem na svaz naštvaný," uvedl dlouholetý reprezentant.

Zároveň si dokáže představit, že by v realizačním týmu nadále zůstal. "Umím si představit pracovat pod Brücknerem, rozhodně raději než pod ostatními kandidáty, o kterých se mluvilo," vyjádřil své přání. Uvědomuje si však, že konečné slovo bude mít nový kouč. "Musíme počkat, co bude chtít Brückner.Možná si vezme vlastní lidi."

Nadšení z příchodu zkušeného českého trenéra zavládlo i v řadách rakouské fotbalové veřejnosti. Trenér vídeňského Rapidu Peter Pacult se s Brücknerem zná od roku 1996. "Tehdy byl trenérem olympijského výběru. Je to velmi dobrý kouč. My jako kluboví trenéři nyní musíme udělat svůj díl práce, abychom hráče poslali do jeho týmu v dobré kondici," komentoval Brücknerův příchod.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.