ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Messi s otcem jsou obžalováni z daňových podvodů

Velikost textu:
aktualizováno 22. 6. 2013 16:39

Barcelona - Nejlepší fotbalista světa Lionel Messi z Barcelony a jeho otec Jorge byli dnes u soudu obžalováni z daňových podvodů. Španělský stát údajně připravili o více než čtyři miliony eur (přes 102 milionů korun). K soudu by se pětadvacetiletý Messi s otcem měli dostavit 17. září.

Lionel Messi
Lionel Messi

Podle listu El País soud argentinského útočníka a jeho otce viní z daňových úniků z let 2007–2009. V úterý agentura EFE napsala, že státní zastupitelství začne prověřovat i jeho příjmy z období 2010–2012.

Čtyřnásobný nejlepší fotbalista světa Messi podle vyšetřovatelů převáděl část svých milionových příjmů z marketingu přes takzvané daňové ráje, čímž obcházel španělské úřady. Mělo jít minimálně o částky ve výši 19 milionů eur ročně.

"Náš klient uhradí částku, která mu bude určena. Máme však zato, že vše, co po něm požadoval zákon, už zaplatil," uvedla právní firma Juárez Veciana, která Messiho zastupuje. 

Pokud by byli otec a syn Messiovi uznáni vinnými, hrozí jim vězení na dva roky až šest let či pokuta ve výši 150 procent zatajených příjmů. Další možností je mimosoudní vyrovnání. Messi minulý týden obvinění odmítl s tím, že vždy dal na radu svých daňových poradců, kteří také záležitost vysvětlí.

Podle magazínu Forbes je Messi desátým nejlépe placeným sportovcem světa. Za uplynulou sezonu si vydělal 41,3 milionu dolarů (806 milionů korun) - 20,3 milionu tvořil plat z klubu a 21 milionů bylo od sponzorů a z reklamy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.