ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Del Bosque: Jsem spokojen, jen jsme měli dát více gólů

Velikost textu:

Recifé - Fotbalisté Španělska ve svém úvodním zápase Poháru FIFA s Uruguayí jasně dominovali, nakonec se ale v závěru báli o udržení těsné výhry 2:1. Podle trenéra Vicente del Bosqueho k tomu přitom nemuselo dojít, kdyby jeho svěřenci lépe gólově vyjádřili místy drtivou převahu. "Celý zápas jsme dominovali s výjimkou toho, když jsme inkasovali snižující gól. Nakonec jsme byli rádi, že slyšíme závěrečný hvizd," řekl Del Bosque. Úřadující mistři světa i Evropy vedli ve 32. minutě po gólech Pedra a Roberta Soldada 2:0, další šance ale neproměnili a Luis Suárez v 88. minutě snížil.

Vicente del Bosque a Iker Casillas
Vicente del Bosque a Iker Casillas

"Jsem spokojený nejen s výkonem v první půli, ale i ve druhé. Dobře jsme kombinovali, po ztrátě míče jsme ho rychle získávali zpět a soupeře jsme k ničemu nepouštěli," pochvaloval si Del Bosque. "Jen jsme měli dát víc gólů. V závěru jsme pak byli možná už trochu unavení, navíc když vedete 2:0, působí to na hráče tak, že trochu poleví," podotkl Del Bosque.

Španělé svým výkonem ukázali, jak moc v Brazílii touží ziskem Poháru FIFA zkompletovat jedinečnou sbírku triumfů z posledních let. Úvodním vítězstvím nakročili k postupu do semifinále. "Získat tři body na začátku turnaje je vždy strašně důležité. Teď jsme na nejlepší cestě do semifinále," pochvaloval si dvaašedesátiletý trenér.

Del Bosque si mohl gratulovat, jak dobře mu vyšlo, že v útoku vsadil na Soldada. Kanonýr Valencie, který dostal přednost před Davidem Villou a Fernandem Torresem, vstřelil druhou branku Španělů. "Jsem rád, že jsem dal gól. Ale nevím, jestli jsem teď jedničkou v útoku, o tom rozhoduje trenér," podotkl Soldado, který dal šestý gól v desátém utkání za španělský národní tým.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.