ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Plzni chybějí na počátku přípravy hlavní opory

Velikost textu:
aktualizováno 17. 6. 2013 14:30

Plzeň - Fotbalisté mistrovské Plzně zahájili letní přípravu na příští sezonu bez českých a slovenských reprezentantů i bez kapitána Pavla Horvátha, který doléčuje zranění palce. Osmatřicetiletý záložník místo úvodního tréninku zvolil individuální přípravu na kole a rehabilitaci. Ke spoluhráčům by se měl připojit asi příští týden. Trenér Pavel Vrba se zatím nechtěl vyjadřovat k možným posilám, nerad by ovšem přišel o Vladimíra Daridu.

Plzeňští fotbalisté zahájili letní přípravu
Plzeňští fotbalisté zahájili letní přípravu

Na úvodním srazu Viktorie v plzeňském tréninkovém centru nebyli ani David Limberský, Václav Procházka, Vladimír Darida a Daniel Kolář, kteří byli v nominaci národního týmu na kvalifikační duel s Itálií (7. června) a měli posunutou dovolenou. Z podobných důvodů chyběli i hráči jednadvacítky David Štípek a Aleš Mandous.

Trenér Západočechů Pavel Vrba postrádal rovněž členy slovenského národního mužstva Mariána Čišovského, Marka Bakoše a Michala Ďuriše. Jejich krajan a brankář Matúš Kozáčik dostal od klubu prodlouženou dovolenou a vrátí se ve středu. Ostatní reprezentanti by se měli do přípravy zapojit příští pondělí.

Na úvodním setkání mužstva byli také fotbalisté, kteří strávili poslední sezonu nebo půlrok na hostování jako Tomáš Wágner a Petr Trapp (oba Příbram), Radek Šírl (Mladá Boleslav), David Vaněček (Jihlava) a Jakub Hora (České Budějovice). Jeho bývalý spoluhráč z Dynama Edgar Malakjan zatím zůstal v Arménii a o další budoucnosti s Plzní jedná. S A-týmem Viktorie trénuje i talentovaný bosenský záložník Mladen Veselinovič a další hráči juniorky.

přehrát video
Plzeň startuje letní přípravu

Vrba nechce ztratit Daridu

V souvislosti s Plzní se spekuluje o několika posilách. Západočeši prý usilují o Tomáše Hořavu z Olomouce, libereckého Michaela Rabušice či o svého bývalého hráče Milana Petrželu, s nímž už se nepočítá v Augsburgu. Trenér Pavel Vrba potvrdil, že mužstvo v létě prodělá jisté změny, ale konkrétnější nebyl. "Řešme jména posil, až něco skutečně nastane. Když řekneme nějaké jméno, další kluby se o toho hráče hned začnou zajímat a jednání jsou pak složitější. Tak to v českém fotbale chodí a já nyní opravdu žádné spekulace komentovat nebudu," vysvětlil Vrba.

Podle něj je takřka vyloučený odchod klíčového záložníka Vladimíra Daridy. "Minimálně na kvalifikaci Ligy mistrů tady zůstane, protože nikdo nám nedá tolik, co Liga mistrů. Takže to můžeme řešit třeba v zimě. V současné chvíli je to (přestup Daridy) víceméně nemožné," dodal Vrba.

Plzeň se podle svého kouče musí zlepšit hlavně v ofenzivě, pokud chce myslet na hájení dobytých pozic a zopakovat předloňský průnik do prestižní Ligy mistrů. "Chceme být v nové sezoně atraktivnější, jako se nám to dařilo třeba před dvěma lety," řekl Vrba.

Žádné stěhování už nehrozí

Plzeňští zahájili přípravu v tréninkovém centru, které před dvěma týdny zaplavily rozbouřené řeky Radbuza a Mže. Hrozba dočasného stěhování mimo město na letní přípravu už je zažehnána. "Jsme moc rádi, že můžeme zůstat ve svých domácích podmínkách. Okolní kluby nám sice hned nabídly pomoc, ale pro nás je výhodnější, že jsme zůstali v Luční ulici. Především nemusíme nikam složitě cestovat za tréninkem," uvedl po úvodním tréninku kouč Pavel Vrba.

V Luční ulici stráví hráči celou přípravu. Z nedalekého hlavního stadionu Doosan Areny se museli přesunout, protože zázemí tribuny, kde mají šatnu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Hřiště, na nějž fotbalisté vyběhli, má zatím také k ideálu daleko. Klubový trávníkář je musel například vysypat velkým množstvím písku, aby voda co nejrychleji zmizela. Povrch také ještě není dokonale rovný.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.