ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Pohár FIFA

Gól jako vítězství – Tahiti prožívá velkou premiéru

Velikost textu:

Belo Horizonte (Brazílie)  Fotbaloví trpaslíci z Tahiti si na Poháru FIFA v Brazílii poprvé vyzkoušejí, jaké je to hrát proti nejlepším světovým týmům. Za oceánské šampiony nastoupí v prvním utkání generálky před mistrovstvím světa v příštím roce proti Nigérii hned několik nezaměstnaných, poslíček, řidič, učitel nebo účetní. V soupisce figuruje jediný profesionál. Přímý přenos duelu vysílá od 20:50 ČT sport a náš web.

Jediný profesionální hráč Tahiti Marama Vahirua (v červenočerném dresu Nice)
Jediný profesionální hráč Tahiti Marama Vahirua (v červenočerném dresu Nice)

"Napíšeme jednu stránku historie mezinárodního fotbalu. Bude to náš první zápas na nejvyšší úrovni," řekl trenér Tahiti Eddie Etaeta, jehož tým figuruje v žebříčku FIFA na 137. místě. Jediným profesionálním fotbalistou ve výběru ostrovní země, kde žije pouze 178 tisíc obyvatel, je Marama Vahirua. Třiatřicetiletý útočník působil dlouhá léta ve francouzské lize, v letošní sezoně hostoval v řeckém klubu Panthrakikos.

Také on si připadá jako v jiném světě. "Všechno je pro mě nové, tohle jsem nikdy nezažil. Pokusím se neostýchat," řekl Vahirua. Etaeta věří, že se jeho svěřenci dobře placených hvězd z evropských klubů nezaleknou. "Budeme se bít jako lvi," prohlásil kouč.

Kapitán mužstva Vahirua mluví před turnajem s velkou skromností. Velkým úspěchem pro celé Tahiti podle něj bude, kdž se podaří hráčům vstřelit gól. "Je jedno, kdo ho dá. Gól bude jako vítězství," uvedl Vahirua pro list L'Equipe.

I když dorazili do Brazílie jako fotbaloví exoti, svým uměním zaujali. Tři hráče Tahiti pozval druholigový klub América Belo Horizonte k testům, až Pohár FIFA skončí. Zájem má hlavně o dvacetiletého útočníka Teanouiho Tehaua, který dal v 17 reprezentačních zápasech osm gólů. Tahiťané si ve skupině B zahrají také s mistry světa a Evropy Španěly a Uruguayí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.