ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor
Kvalifikace MS 2014

Podobné výkony nás mohou dovést do baráže, říká Bílek po remíze

Velikost textu:

Praha - Michal Bílek si po bezbrankové remíze s Itálií v kvalifikaci o postup na mistrovství světa myslí, že národní tým sehrál zřejmě nejlepší zápas během jeho téměř čtyřleté éry. O to víc ho však mrzela další bodová ztráta - nadále ale věří, že Češi mohou dosáhnout na konečné druhé místo, které by mohlo zaručit účast v baráži.

Michal Bílek
Michal Bílek

"Naše situace je stejná a pořád stejně těžká. A jen výkon, jaký jsme podali dnes, nás dovede do baráže," řekl Bílek, jehož tým je ve skupině B zatím třetí s jednobodovou ztrátou na druhé Bulharsko. Češi na podzim právě duely s Arménií, na Maltě, v Bulharsku a v Itálii skupinu uzavřou. "Můžeme jen doufat v to, že v září při pokračování kvalifikace budou všichni hráči rozehraní a připravení znovu podat maximální výkon jako dnes. S Arménií, v Bulharsku a na Maltě musíme jednoznačně vyhrát a pak něco vydolovat v Itálii," uvedl Bílek.

Dnešní představení s úřadujícími vicemistry Evropy se mu zamlouvalo. Dokonce natolik, že zápas označil za nejpovedenější v jeho éře u národního týmu.

Michal Bílek:

"Nepustili jsme Itálii do větší šance, chvílemi jsme ji přehrávali a přestříleli. Takže to byl asi nejlepší výkon, co pode mnou tým předvedl. Po tom, co jsme sehráli, jsme všichni zklamaní. Protože jsme Italy mohli porazit. Hráči si sáhli na dno sil."

Mrzelo ho odstoupení zraněného beka Davida Limberského po 20 minutách hry. "S ním je naše obrana fotbalovější, protože David hraje ve skvělé formě. Ale Michal Kadlec ho na levé straně zastoupil dobře, stejně jako Marek Suchý, který šel na stopera. Ale všichni hráči odvedli velmi dobré výkony," uvedl Bílek.

Ocenil i přínos útočníka Libora Kozáka, který dnes debutoval v základní sestavě reprezentace. A neplísnil jej za to, že neproměnil ani jednu ze svých dvou šancí. "Libor nebyl v jednoduché situaci, protože v Laziu v sezoně moc nehrál. Ale dnes se s tím vyrovnal výborně. Přál bych mu, aby začal i v klubu nastupovat pravidelně. Těžila by z toho i reprezentace," řekl Bílek.

Při vyloučení Maria Balotelliho v 70. minutě prý věřil, že Češi bezbrankový stav zlomí a dojdou k vítězné trefě. "Věděli jsme, že Balotelli je impulsivní a občas se nechá vytočit. Nebyl náš záměr ho vyprovokovat, ale chtěli jsme na něj hrát důrazně a tvrdě. Některé situace asi neunesl, a proto byl i vyloučený," přemítal Bílek. "Když šel ze hřiště, cítili jsme ještě větší šanci vyhrát. Ale nedokázali jsme už nic využít. Škoda," zakončil Bílek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.