ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Ze záskoku stálým trenérem. V Olomouci bude pokračovat Kotůlek

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2013 11:41

Olomouc - Koučem fotbalistů Olomouce bude i v příští sezóně Martin Kotůlek, který vedl tým v závěru ligového jara po odvolaném Romanu Pivarníkovi. Pátý tým uplynulé sezony měl několik variant obsazení trenérského postu, ale nakonec na lavičce zůstal třiačtyřicetiletý Kotůlek. Vicemistr Evropy z roku 1996 podepsal s klubem smlouvu na dva roky s opcí.

Martin Kotůlek
Martin Kotůlek

"Řešili jsme více trenérů a pro Martina rozhodlo, že tenhle klub zná, pracoval v něm na několika pozicích a samostatně vedl už i béčko," řekl generální manažer Zdeněk Psotka. "Chtěl bych zlepšit agresivitu a hru dopředu. Lidi už moc nebaví takový ten styl Barcelona, kdy je hodně přihrávek a čtvrt hodiny se čeká na šanci. Chceme hrát agresivně a hodně rychle dopředu, jak se to tady hrávalo kdysi," řekl Kotůlek.

Sigma chce během letní přestávky přivést do kádru hlavně krajní obránce na obě strany. Podle Psotky hledá i nového lídra týmu. "Chtěli bychom přivést druhého Radima Kučeru. Hráče spjatého s Olomoucí, který má pozitivní vztah ke klubu a je schopen předávat hráčům zkušenosti," řekl Psotka.

Klub by naopak mohl v létě přijít o tvořivého záložníka Tomáše Hořavu, o kterého se konkrétně zajímají zahraniční kluby i mistrovská Plzeň. Psotka přiznal i zájem o dalšího středopolaře Martina Pospíšila. "Někdo z nich by mohl odejít, ale víme, že na tyhle posty máme kvalitní náhradu," podotkl.

Výkonnostní cíl pro další ligový ročník si v Olomouci stanoví až po letní přípravě. Už teď je jím ale atraktivní herní projev. "Chtěl bych navázat na práci, která se tady dělala už za pana Brücknera. Doufám, že už jsem dozrál pro místo hlavního trenéra a že to, co jsem v kariéře nabral, dokážu zužitkovat," řekl Kotůlek.

Dlouholetý prvoligový stoper, který v nejvyšší soutěži odehrál 412 utkání, působí v různých trenérských funkcích v Sigmě od roku 2008. Už vloni na jaře se podílel na záchraně mužstva mezi elitou jako asistent Petra Uličného. "Už tehdy nesl za výsledky určitou zodpovědnost. Naše hra během jara ztrácela tempo a agresivitu, po příchodu Martina se to zlepšilo a i v trénincích je vidět, že mají větší náboj a důraz je tam kladen na kombinační hru," dodal Psotka k práci osminásobného reprezentanta.

přehrát video
Fotbalisty Olomouce povede i nadále Kotůlek
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.