ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
Serie A

AC Milán trenéra měnit nebude, Allegri zůstává

Velikost textu:

Milán – Několikatýdenní spekulace jsou u konce. Trenér fotbalového klubu AC Milán zůstává italský trenér Massimiliano Allegri, jenž vede klub od roku 2010. Setrvání pětačtyřicetiletého po nedělní schůzce potvrdil prezident osmnáctinásobného italského mistra Silvio Berlusconi.

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri

"Spolupráce s trenérem, která nebyla nikdy přerušena, pokračuje s důvěrou a naprostým oboustranným respektem," uvedl Berlusconi v prohlášení po jednání, kterého se zúčastnil i výkonný ředitel klubu Adriano Galliani.

O odchodu Allegriho se začalo spekulovat kvůli výkonům milánského gigantu v této sezóně. Tým, jenž během sezóny prošel velkými změnami, kdy odešly největší hvězdy Ibrahimovič a Thiago Silva, si totiž zajistil účast v kvalifikaci o Ligu mistrů až v posledním kole a Allegri začal být spojován s odchodem do konkurenčního AS Řím. Za pětačtyřicetiletého lodivoda se však postavili i vlastní fanoušci. 

"V otevřené a srdečné debatě jsme zhodnotili poslední sezonu a vyjasnili si některé věci. Dohodli jsme se na právech a povinnostech trenéra ke klubu i opačně. Mluvili jsme o tom, jakým stylem by měl Milán v příští sezoně hrát a nastavili pravidla pro přestupové období," dodal bývalý italský premiér Berlusconi.

Allegri se k AC Milán přidal v roce 2010 a hned v první sezóně s ním vyhrál titul.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.