ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina
Gambrinus liga

Horváth se těší na oslavy s hokejisty a chce Ligu mistrů

Velikost textu:

Hradec Králové – S pohárem pro mistra ligy křepčil jako malý kluk. Na kapitánovi Plzně Pavlu Horváthovi bylo po vítězství nad Hradcem vidět, že si zisk titulu skutečně užívá. Osmatřicetiletého záložníka potěšil i fakt, že Plzeň se stala po Praze druhým městem, které získalo titul v jednom roce jak ve fotbale, tak i hokeji. "Je to pecka a fantastický úspěch, že má Plzeň oba tituly. Někteří kluci z hokeje za námi přijeli i sem a užijeme si oslavy společně," prozradil Horváth.

Slavící Marek Bakoš a Pavel Horváth
Slavící Marek Bakoš a Pavel Horváth

Pro Horvátha je to čtvrtý titul v kariéře a druhý v Plzni. "Oba byly lehké," odpověděl s žertem sobě vlastním. Připustil však, že v sezoně prožíval i těžké chvíle. "Nejtěžší chvíle byly asi ty po porážce se Slavií (27. kolo, 0:1). Ta sice hrála dobře i v oslabení, ale tohle utkání jsme měli vyhrát, bohužel to byl zápas blbec. Dostali jsme se pod tlak a museli jsme uspět v Olomouci. Tam jsme ale ukázali sílu mužstva a zvládli jsme to," těšilo Horvátha.

Věří, že jeho tým získal titul zaslouženě, jelikož i přes několik výkyvů hlavně v závěrů sezony předváděl nejstabilnejší výkony z celé ligy. "Mužstvo prochází v sezoně fázemi, kdy se tolik nedaří a záleží na tom, jak rychle se z toho dostane. Liberci nevyšla vlastně celá půlka sezony a nestačí mu ani to, že teď má takovou formu, že na něj nikdo nemá. Ale hraje se na třicet kol a v součtu jsme byli nejlepší my, takže máme pohár zaslouženě," řekl Horváth. "My sice také jánošíkovali (rozdávali body), ale vždy jsme na to dokázali odpovědět vítězstvím," dodal.

Tentokrát ho radost z titulu nedohnala k slzám jako předloni, místo toho musel utěšovat Davida Limberského. "Brečel, protože on má opravdu obrovský vztah k Plzni. Navíc na něj byl velký tlak, protože už je z něj reprezentant a byl pro naši hru hodně důležitý. Na titulu má obrovský podíl stejně jako Vláďa Darida. Ale každý v týmu má svou roli a svůj podíl na titulu. My jsme totiž silní jako tým, a to nás dovedlo k prvnímu místu," dodal plzeňský kapitán.

Z titulu má o to větší radost, že umožňuje Plzni znovu zabojovat o postup do Ligy mistrů. "Je to sice ještě daleko, ale je to pro nás velká výzva. My, co jsme to zažili, to chceme zažít znovu, a ostatní zas chtějí také poznat Ligu mistrů na vlastní kůži. Právě o to jsme hráli, abychom měli šanci si Ligu mistrů zahrát. Je to výzva," řekl Horváth.

Nyní ho se spoluhráči čekají bujaré oslavy. "Ale už v neděli večer se budu hlásit doma, protože musím něco zařídit a v úterý jedu s rodinou do Disneylandu. To bude také paráda," dodal.

Kadlec: "Ztráta Ligy mistrů je asi to nejhorší"

To Václavu Kadlecovi, útočníkovi Sparty, do zpěvu nebylo. Jednadvacetiletý fotbalista se sice podílel dvěmi brankami na výhře letenského celku nad Duklou, ale velice jej tížilo, že Sparta opět nedokázala získat titul, když již potřetí v řadě skončila na druhém místě.

"Snad titul uhrajeme příští sezonu, ale to jsou jen takové ty řeči... Teď je tady zklamání a nic jiného," řekl zasmušilý Kadlec. Vítězství nad Duklou a jeho dvě trefy mu náladu příliš nezvedly. Kadlec už během zápasu tušil, že Plzeň v Hradci Králové vede vysokým rozdílem a míří za ligovým primátem.

"V poločase jsem věděl, že Plzeň vede 2:0, zjišťoval jsem si to, i když trenéři celému týmu nic neříkali. Já jsem Hradci věřil, jinak bychom ani nemuseli nastupovat ke svému zápasu, ale Plzeň si to dnes asi uhrála jednoznačně. Bohužel pro nás. Plzni můžeme jen pogratulovat," uvedl Kadlec, o jehož budoucnosti v letenském dresu se neustále spekuluje. Kolem velké naděje českého fotbalu totiž údajně krouží hned několik celků z německé ligy.

přehrát video
Ohlasy hráčů Sparty po posledním ligovém kole

"Ve druhém poločase jsem to měl v hlavě, ale asi to na mě paradoxně mělo dobrý vliv, když jsem dal dva góly," žertoval s trpkostí v hlase Kadlec, který sezonu zakončil s bilancí čtrnácti nastřílených branek, čímž se dotáhl na druhého nejlepšího kanonýra soutěže Michala Ordoše z Olomouce.

Kadlec už potřetí za sebou zažívá sezonu bez jediné získané trofeje, letošní nezdar jej ale prý mrzí víc než předchozí ročníky, které také pro Spartu skončily neúspěchem. "Třeba loni na jaře jsem se dostával ze zranění, moc jsem ani u týmu nebyl, zatímco letos jsem odehrál v podstatě všechno. Takže to beru jako největší zklamání," uvedl Kadlec.

Nechtěl spekulovat nad tím, který zápas letos stál Spartu titul. "To je složité. Když jsme skončili dva body za Plzní, tak nás může mrzet právě třeba zápas u ní, kde jsme prohráli tou spornou penaltou... Ale bylo toho víc, dost bodů jsme poztráceli na podzim, do budoucna se musíme vyvarovat hlavně těch prospaných prvních poločasů. Na druhou stranu jsme odehráli i hodně slušné zápasy, na nichž se dá stavět," řekl Kadlec.

Lituje i skutečnosti, že Sparta znovu přišla o šanci zahrát si v příští sezoně Ligu mistrů, o kterou může bojovat jen český šampion. "To, že zase přijdeme o Ligu mistrů, je na tom všem asi to nejhorší. Nedá se nic dělat, musíme to přijmout jako fakt a příští rok být lepší," řekl Kadlec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.