ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Liberecký Janů se proti Příbrami rozloučí s kariérou

Velikost textu:

Liberec - Poslední ligový zápas má před sebou liberecký fotbalista Tomáš Janů. Devětatřicetiletý záložník, který v dresu Slovanu získal všechny tři mistrovské tituly, v sobotu proti Příbrami ukončí svou bohatou kariéru. Rád by se rozloučil gólem, hlavně si chce ale derniéru v nejvyšší soutěži proti svému bývalému klubu užít. "Půl fotbalového života jsem strávil v Příbrami, půl tady v Liberci. Jsem rád, že to vyšlo zrovna na tenhle zápas," pochvaloval si Janů, který by měl zůstat ve Slovanu jako kondiční trenér. Spolu s ním zakončí kariéru i o půl roku starší brankář Zbyněk Hauzr.

Tomáš Janů
Tomáš Janů

"Probírali jsme to s trenérem i s Honzou Nezmarem (sportovní ředitel) a dospěli jsme k názoru, že kádr se bude obměňovat, že přijdou mladší kluci," řekl Janů. "Něco jsem v tom fotbale prožil. Jedna životní etapa končí a druhá začne. Kdyby mi bylo 30 let, řešil bych to asi víc. Je mi skoro 40, kariéru jsem měl obrovsky dlouhou. Beru to tak, že věk se prostě zastavit nedá," uvedl Janů.

Trenér Jaroslav Šilhavý ho při rozlučce plánuje po delší době poslat na hřiště a Janů doufá, že si zápas hlavně užije. "Hattrick nebo gól by byl hezký," řekl s úsměvem. "Ale já si to půjdu hlavně užít. Doufám, že vyhrajeme. To loučení je určitě hezčí, když se vyhraje," prohlásil zkušený defenzivní záložník, který nastupoval i na levém kraji obrany.

V dresu Liberce získal všechny tři tituly, zahrál si i evropské poháry a dělal kapitána. "V paměti mi zůstanou všechny ty tituly, zvednutí poháru na radnici, vítězství v poháru i zápasy v pohárové Evropě. Pro to ten fotbal člověk hraje. Věnuje se mu od osmi let, aby něco získal. Někdo za 300 zápasů nezíská nic, my jsme toho získali docela dost," ohlížel se Janů za svou kariérou.

Po skončení kariéry plánuje v Liberci zůstat, měl by působit jako klubový kondiční trenér. "V zimě jsem si udělal kurz fotbalového kondičního trenéra. Měl bych pomáhat nejen klukům v áčku, ale i v béčku, v dorostu i v žácích. Určitě je příjemnější zůstat ve známém prostředí než po patnácti letech odcházet někam do cizího," dodal Janů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.