ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Zranění a málem sestup – Gebre Selassie věří, že horší sezonu nezažije

Velikost textu:

Praha - Pro reprezentačního obránce nabrala první sezona v Bundeslize úplně jiný směr, než si před jejím startem představoval. Místo bojů o evropské poháry a přední příčky v tabulce německé ligy nastalo pro Werder Brémy chudé období - a až do posledního kola uporné záchranářské boje, Gebre Selassie navíc musel protrpět dvě nepříjemná zranění. Šestadvacetiletý bek ale všechna negativa bere jako cennou zkušenost, ačkoliv v dalším ročníku by už jen nerad zažil tolik zklamání.

Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie

"Horší než letos to snad už ani být nemůže. Protože kdyby tomu tak bylo, spadneme asi už do druhé ligy," řekl Gebre Selassie, který se dnes s několika dalšími krajánky zapojil do dobrovolného tréninku reprezentace před kvalifikačním duelem s Itálií. Pro krajního obránce byla první sezona ve Werderu téměř očistcem. Podzim ještě byl pro brémský tým obstojný, ale jarní část se změnila v sérii bídných výsledků. Brémy ve druhé polovině sezony vyhrály jen dva zápasy, soutěžní ročník zakončily šňůrou třinácti zápasů bez vítězství.

"Nic podobného jsem nikde nezažil. Můžeme být rádi, že se teď nehrálo o několik kol víc. To bychom se možná ani neudrželi. Na konci jsme se už museli dívat hodně pod sebe, aby nás týmy na sestupu nepředehnaly," přemítal Gebre Selassie, jehož celek nakonec skončil pouhé tři body nad sestupovou hranou.

Reprezentační zadák se také z týmového trápení nevymanil: ke vší smůle si v únoru ještě zlomil ruku a v dubnu zase pochroumal koleno. Navíc dobře věděl, že hraje pod své možnosti.

Theodor Gebre Selassie:

"Na jaře to nešlo celému týmu ani mně. Prostě jsme zabředli do bahna a už se z něj nedostali. Ale nevymlouvám se. Nebyla to legrace, ale ničeho nelituju. Získal jsem cenné zkušenosti. Hrát o záchranu v Bundeslize není jednoduché, snad to už nezažiju."

Nepovedená sezona Brém měla i nečekaný resultát: po čtrnácti letech mužstvo opustil kouč Thomas Schaaf, který se svojí dlouhověkostí na lavičce vzdáleně blížil legendárnímu Alexi Fergusonovi v Manchesteru United. Schaaf, který v severoněmeckém klubu v různých funkcích působil 40 let, si přitom Gebre Selassieho před rokem přivedl z Liberce. Ale dál už Werder nepovede.  

"Trenér byl pod obrovským tlakem, hlavně v médiích, která neustále řešila, jak můžou Brémy hrát o záchranu. Nakonec si asi (Schaaf) řekl, že to nemá zapotřebí," uvažoval Gebre Selassie. Nyní ho povede Robin Dutt. A český bek doufá, že v nové sezoně zažije s Brémami víc radosti než dosud. "Vím, že to zase budeme mít těžké. Odejdou nám některé opory, ale snad to z naší strany bude jenom lepší," přál si rodák z Velkého Meziříčí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.