ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

"Bohemka" se těší do první ligy i na opravený domácí stadion

Velikost textu:

Praha - Trenér fotbalistů Bohemians Praha 1905 Jozef Weber byl pyšný, jak jeho svěřenci zvládli nedělní zápas s HFK Olomouc a výhrou 5:1 si zajistili postup do první ligy. Věří, že po ročním působení v druhé nejvyšší soutěži se povedlo zlepšit hru týmu tak, že nyní bude mezi elitou konkurenceschopný. Posílit kádr je však podle Webera nutností.

Trenér Jozef Weber
Trenér Jozef Weber

Tým z Vršovic si postup zajistil dvě kola před koncem, i proto hráči dostali na oslavy dva dny volna. "Za celou sezonu si to volno určitě zaslouží. Boj o postup nebyl tak hladký, jak jsme předpokládali, bylo tam pár škobrtnutí, ale nakonec jsme to uhráli," řekl Weber. "Na kluky jsem hrdý. Výhra 5:1 byla kvalitní tečkou za postupem. Lidi si to užívali a bavili se," dodal. Oslavy nedovolil delší, jelikož na Bohemians čekají ještě dva zbývající zápasy.

Vedle postupu ho těšilo především to, jaký pokrok tým za poslední rok udělal. "Z toho mám velkou radost. Tým jsme poskládali z hráčů, kteří v jiných klubech nedostali tolik prostoru. Změn bylo dost a jsem rád, že se nám to povedlo," řekl Weber. "Ještě ale naše práce není na konci, jsme teprve v půli cesty. Nesmíme usnout na vavřínech, musíme dál pracovat jako dosud," dodal.

"Čeká nás těžký úkol najít hráče, kteří se jinde neuplatní a nám by se hodili. Nebo volné hráče. Když jsem působil v Jablonci, tak tam jsme měli v hledáčku víc hráčů a vybírali jsme podle kvality. Tady v Bohemce jsou možnosti omezené. Přesto se musíme pokusit náš tým zkvalitnit," dodal Weber.

Jozef Weber o první lize:

Jozef Weber"Realita je taková, že se nůžky mezi první a druhou ligou hodně otevírají. Přesto věřím, že budeme konkurenceschopní. K tomu ale bude třeba posílit kádr. Toho si jsou všichni v klubu vědomi. Když nám vypadl někdo kvůli kartám nebo zranění, tak nám to hned způsobilo komplikace."

Oproti předchozímu působení v první lize tentokrát budou mít klokani o jednu velkou zbraň navíc. A tou je stadion Ďolíček, který se vedení klubu snaží zrekonstruovat tak, aby na něm mohl klub hrát a nemusel se uchylovat do azylu, jako tomu bylo předtím, kdy si pronajímal stadion Slavie. "Pro celý tým je to hodně důležité. V minulé sezoně jsem poznal, jak je těžké zachraňovat se v cizím prostředí. Asi bychom měli velké problémy, kdybychom hráli všech třicet zápasů v podstatě venku," řekl Weber.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.