ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Strach z titulu podle Horvátha zapříčinil prohru Plzně

Velikost textu:

Plzeň – Místo oslav titulu s vlastními fanoušky budou muset po prohře s Libercem za týden bojovat na hřišti Hradce. Dle kapitána Plzně Pavla Horvátha za to mohly především obavy z možnosti triumfu. "Dnes byla na našem výkonu vidět obava z toho, že můžeme získat titul. Nezvládli jsme to. Moc jsme chtěli a to nás svazovalo," řekl Horváth.

Pavel Horváth
Pavel Horváth

Podle něj nervozita ovlivnila zejména první poločas, po kterém musela Plzeň dohánět jednobrankové manko. "Trvalo nám, než jsme se od toho tlaku oprostili," dodal.

Klíčovým okamžikem dle Horvátha byly dvě nevyužité šance v úvodních 13 minutách. "Kdybychom šli do vedení, tak v té euforii bychom to už uhráli. Místo toho jsme prohrávali," litoval Horváth. "Hrozně jsme toužili po vyrovnání, nakonec se to povedlo, měli jsme tam závary a asi jsme se tou touhou po titulu až moc tlačili dopředu," hodnotil.

Nemyslí si však, že by vítězný gól Liberce v nastavení byl výsledkem netaktického propadnutí Plzně. "Našich hráčů tam bylo dost. Jirka Štajner to udělal chytře, ale měli jsme tam docela smůlu. Podle mě by to skončilo střelou do středu branky, ale kvůli teči to Huškovi spadlo na holeň a odrazilo se to takhle k tyči," mrzelo Horvátha.

Podle něj je důležité se na duel v Hradci připravit jak fyzicky, tak především psychicky. "Trenér možná zařadí něco, aby to odvedlo naši pozornost od toho tlaku, abychom se trochu uvolnili. Máme před sebou posledních 90 minut a musíme se na ně připravit tak, abychom v Hradci byli v nejlepší formě a předvedli výkon, který nám zajistí titul," burcoval Horváth.

Plzeňský kapitán odmítl, že by ze strany Plzně mohlo dojít k podcenění a že hráči už myšlenkami byli u titulu. "Já ani nevnímal, že probíhají nějaké přípravy oslav. My totiž věděli, že nás čeká těžký soupeř, a to Liberec potvrdil. Také jsme ale věděli, že máme k dispozici ještě rezervní pokus. Takže si dál sníme náš sen a doufám, že příští sobotu budeme natolik silní jak na hřišti, tak v hlavě, abychom to zvládli," dodal.

Vácha nepřestává doufat ve velký obrat v posledním kole

"Pořád žijeme a naděje umírá poslední. Titul pořád neodplul, za což jsme moc rádi," prohlásil sparťan Lukáš Vácha po utkání v Teplicích. Po středeční prohře v Brně mluvil o tom, jak moc si letenský tým zkomplikoval boj o první místo. Po dnešku už vypadal optimisticky, byť dvoubodový náskok před závěrečným vyvrcholením dál staví do lepší pozice Plzeň.

"Samozřejmě si všichni dobře uvědomujeme, jak jsme v Brně propadli. Naše šance na titul už byla malinká, ale já opravdu pořád věřil, že do boje o titul můžeme zasáhnout. A je to tady, vykřesali jsme další velkou šanci. Na druhou stranu naše postavení teď mohlo být mnohem lepší," připomněl Vácha jarní sparťanské domácí ztráty s Jabloncem a Jihlavou nebo poslední venkovní kolapsy v Liberci a právě v Brně.

Sparťané po bitvě v Teplicích křičeli nadšením, když v útrobách stadionu sledovali na malé televizi závěr duelu v Plzni, kde Liberec udeřil vítězným gólem v samém závěru. Vácha na dálku posílal velké díky směrem k týmu Slovanu, kde ještě na podzim hrál a na konci minulé sezony také slavil titul. "Já jsem klukům z Liberce věřil, že v Plzni mohou uspět. Jsem s nimi často v kontaktu, před cestou do Plzně jsem jim psal, ať zvítězí. A povedlo se," radoval se Vácha.

Doufá také, že dnešní porážka na Plzni zanechá stopy. "Dostat gól v poslední minutě, to je vždycky rána. Navíc si dnes titul mohli uhrát na vlastním hřišti, nezvládli to," vzkázal Vácha do soupeřova tábora. "Potvrdilo se to, co říkám už dlouho. Dokud někdo ten pohár opravdu nedrží nad hlavou, tak nic není hotové. A zase se to potvrdilo. Nad námi fotbalový bůh asi drží ochrannou ruku. Byli bychom hloupí, kdybychom to bez boje zabalili," přemítal Vácha.

Sparta v závěrečném rozuzlení hostí Duklu a musí bezpodmínečně vyhrát, aby se udržela ve hře o mistrovský primát. Vácha také věří, že Plzeň klopýtne v Hradci Králové, byť Východočeši získali smutnou sestupovou definitivu. "My musíme předně zvládnout zápas s Duklou. A Plzeň v Hradci? Asi to nebude tak, že tam Plzeň přijede, řekne, že oslaví titul, a Hradec jim to nechá. Oni (Hradec) se navíc s ligou asi nebudou chtít loučit s tím, aby nechali Plzeň jednoduše vyhrát," uvažoval Vácha.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.