ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Konec zdlouhavých námluv – Neymar má souhlas k přestupu

Velikost textu:

Santos (Brazílie) – Jeden z největších talentů světového fotbalu má volnou ruku k volbě – a jde o příjemné rozhodování. Jednadvacetiletý Brazilec Neymar se může rozhodnout, zda přestoupí do Barcelony či Realu Madrid. Umožnil to předběžný souhlas jeho mateřského klubu FC Santos, jehož vedení námluvám evropských velkoklubů dlouho odolávalo. Nakonec svolilo k nabídce získat za útočníka v přepočtu zhruba 900 milionů korun.

Brazilský útočník Neymar
Brazilský útočník Neymar

Real je podle brazilských médií ochoten zaplatit 35 milionů eur (907 milionů korun), Barcelona o sedm milionů eur méně. Madridský celek prý nabízí lepší podmínky i samotnému fotbalistovi, přesto nejspíš neuspěje. Neymar už se dříve vyjádřil, že by rád nastupoval v týmu s Lionelem Messim. Podle viceprezidenta Santosu Odilia Rodrigueze má mladý fotbalista s Barcelonou uzavřenou džentlmenskou dohodu.

V Santosu má Neymar kontrakt až do mistrovství světa v Brazílii v příštím roce, ale klub v pátek oznámil, že souhlasí s nabídkami, které obdržel od obou španělských gigantů. Žádná z nich se zdaleka neblíží 65 milionům eur (1,68 miliardy korun), které má hráč jako výstupní klauzuli ve smlouvě.

Brazilec Neymar
Brazilec Neymar

Evropské velkokluby toužily po Neymarovi několik let, Santos však dosud odolával. V roce 2010 neuspěla Chelsea s oficiální nabídkou na 35 milionů eur. O hráče prý v poslední době usiloval i Bayern Mnichov, přednost ale patrně dostanou španělské týmy. "Mám radost, že mě chtějí tyhle dva kluby. Jsem pyšný, je to jeden z nejšťastnějších dnů v mém životě," řekl Neymar v pátek při odchodu ze sídla FC Santos poté, co se dozvěděl o rozhodnutí představitelů klubu. "Důkladně prozkoumám obě nabídky. Rozhodneme se s rodinou. Nemám naspěch. Může to trvat pět minut, půl hodiny nebo tři dny," prohlásil.

Neymar je v Santosu deset let a v roce 2009 v něm zahájil profesionální kariéru. Díky němu klub oprášil svou zašlou slávu ze 70. let minulého století, kdy v jeho dresu zářil legendární Pelé. Předloni Santos poprvé od dob Pelého získal Pohár osvoboditelů. Neymar se stal také nejlepším střelcem klubu v éře po trojnásobném světovém šampionovi, během 229 zápasů dal 138 gólů. Santosu pomohl vyhrát rovněž Brazilský pohár (2010) a třikrát šampionát státu Sao Paulo.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.