ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Německo by prý mohlo spolupořádat Euro 2012

Velikost textu:
aktualizováno 22. 7. 2008 11:31

Londýn - Britský list Daily Telegraph uvedl, že Evropská fotbalová unie (UEFA) sondovala u německého svazu, zda by byl ochoten stát se v případě potřeby spolupořadatelem mistrovství Evropy v roce 2012. Následující kontinentální šampionát by se měl konat v Polsku a na Ukrajině, která však má s přípravami velké problémy. Plánovaná výstavba stadionů a infrastruktury v zemi nabírá hrozivé zpoždění. Svazoví funkcionáři to však popřeli.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle německého svazu však zatím UEFA krizový plán oficiálně nepřipravuje. "V této otázce nás UEFA nijak nekontaktovala a nedostali jsme žádnou oficiální žádost," řekl agentuře DPA generální sekretář svazu Wolfgang Niersbach. 

Daily Telegraph napsal, že by Poláci mohli uspořádat šampionát se svým západním sousedem Německem, kde se před dvěma lety uskutečnilo fotbalové mistrovství světa. V souvislosti s náhradními pořadatelskými městy se mluví o Berlínu, Hamburku a Lipsku.

Michel Platini, předseda UEFA, v červnu poprvé oběma pořadatelským zemím pohrozil, že mohou o turnaj přijít, pokud nezaručí výstavbu stadionů v metropolích Varšavě a Kyjevě. Nedávno obě země navštívil, postup příprav posuzovala rovněž inspekce UEFA. Konečné rozhodnutí by mělo padnout na konci září na zasedání výkonného výboru UEFA v Bordeaux.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.