ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Sparta se nebude odvolávat proti Kweukeho trestu

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Sparta se nebude odvolávat proti výroku disciplinární komise, která minulý týden udělila Léonardu Kweukemu trest na 12 zápasů. Kamerunský útočník minulou středu přivodil mladoboleslavskému obránci Radku Dosoudilovi zlomeninu holenní kosti a dostal nejvyšší trest v historii tuzemských profesionálních soutěží. "Po důkladném zvážení jsme se rozhodli proti verdiktu disciplinární komise neodvolat," řekl tiskový mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík.

Leonard Kweuke
Leonard Kweuke

Kouč Sparty Vítězslav Lavička se Dosoudilovi za celý klub omluvil ihned po skončení odvety pohárového semifinále, v němž se incident odehrál. Po následném výroku disciplinárky netajil, že jej výše trestu zaskočila. "Osobně jsem čekal, že Léo dostane trest v rozmezí asi šesti až osmi zápasů, to byl můj předpoklad. Dvanáctizápasový trest mě překvapil. Čekal jsem vysoký trest, ale v jiné výši, než byl vynesen," řekl v pátek Lavička.

Zároveň upozornil na to, že Kweukeho zkrat nijak neomlouvá. "Není žádná omluva za to, co se Radkovi (Dosoudilovi) stalo," dodal. Dosoudil hned po zápase na Letné v motolské nemocnici podstoupil operaci zlomené holenní kosti, nyní už je v domácím léčení. Předpokládá se, že k fotbalu se vrátí nejdříve na začátku příštího roku.

Kweuke také minulý pátek Dosoudila v nemocnici navštívil a omluvil se mu, Dosoudil však toto gesto přijal spíše chladně a rezervovaně s tím, že atak Kweukeho stále považuje za nesmyslný a zbytečný. "Kweukeho omluvu jsem si vyslechl, ale to je asi tak všechno. Věc je přece daná: on mě zbytečně zfauloval a já kvůli tomu budu více než půl roku bez fotbalu. To mi přece žádná omluva nevrátí. Ale už se v tom moc pitvat nechci," prohlásil devětadvacetiletý zadák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.