ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Lafata: První hattrick za Spartu, důležitější je ale boj s Plzní

Velikost textu:

Praha - V posledních pěti utkáních jen jediná branka a objevujícící se kritika jeho horších výkonů ve sparťanském dresu - své slabší období však nyní David Lafata utnul rázným způsobem. Jeho tři góly spasily Spartu v zápase s Mladou Boleslaví a zásadním způsobem přispěly k výhře 4:0. Lafata zaznamenal svůj první hattrick ve sparťanském dresu a navíc se stal i prvním fotbalistou, který ve dvou po sobě jdoucích sezonách přispěl svému týmu dvaceti brankami.

David Lafata
David Lafata

Útočník se nejprve prosadil přesnou hlavičkou těsně před poločasem, což kouč Sparty Vítězslav Lavička označil za klíčový moment utkání. Po změně stran Lafata proměnil samostatný nájezd a v předposlední minutě ve skluzu dorazil do sítě centr z levé strany. Věděl ale i o úvodním trápení svého týmu, který dlouho herně tápal. Právě až Lafatova trefa ve 45. minutě Spartu nastartovala k vítězné jízdě. "Ten první gól nám hodně pomohl. Do té doby to bylo takové nervózní a nějakou takovou branku jsme nutně potřebovali," podotkl sparťanský střelec.

"Pocity z hattricku jsou krásné, ale dneska pro nás byla opravdu důležitější ta výhra. Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme 4:0, bereme to všemi deseti. Doufáme, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu," řekl Lafata těsně po utkání.

Lafata zaokrouhlil svůj letošní ligový střelecký účet na dvaceti brankách a suverénně míří za třetím prvenstvím v soutěži kanonýrů za sebou. Teď ale Lafatu hlavně zajímá to, že Sparta využila sobotní prohry Plzně se Slavií a znovu má svého konkurenta téměř na dohled.

David Lafata:

"Samozřejmě nás sobotní výsledek Plzně povzbudil. I když my jsme předtím měli problémy hlavně sami se sebou. Museli jsme se dívat hlavně na to, abychom dnes vyhráli a naštěstí se to povedlo."

V žertu odmítl, že by slávistům něco poslal za odměnu a výpomoc v závěru napínavých ligových dostihů. "Myslím, že Slavia je spokojená už jenom proto, že porazila první tým ligy," reagoval Lafata.

Dobře také ví, v jak složité situaci Sparta je. Letenští totiž nemají situaci ve svých rukou a musejí spoléhat na další klopýtnutí Plzně, aby se před ni v závěru dostali. "Pro nás se v podstatě stále nic nezměnilo, pořád jsme druzí, jen jsme stáhli ztrátu. Ale po dnešku máme zase větší motivaci, že je pořád o co hrát a naše situace je trošku nadějnější," přemítal Lafata.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.