ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Zůstat v Ďolíčku - cíl fanoušků i vedení Bohemians 1905

Velikost textu:

Praha - I v případě postupu do nejvyšší tuzemské soutěže chtějí fotbalisté Bohemians 1905 zůstat v Ďolíčku. Vedení je připraveno a ochotno k tomu investovat do zázemí stadionu a vyhřívání trávníku až dvacet milionů korun. Pomoci mají také fanoušci - ti spustili veřejnou sbírku "Každá koruna zahřeje".

Současný Ďolíček
Současný Ďolíček

Vršovičtí klokani hráli v Ďolíčku první ligu naposledy v květnu 2010. Další dvě sezony museli totiž kvůli zpřísněným podmínkám ze strany FAČR pro prvoligové kluby odehrát v sousedním Edenu na stadionu Slavie. Až po sestupu do druhé ligy se mohli do Ďolíčku vrátit. Nyní je vedení rozhodnuto udělat vše pro to, aby tým mohl doma zůstat i v případě postupu, ke kterému mají Bohemians velmi blízko.

"Na přípravě projektu pracujeme od podzimu. V první fázi mezi sezonami proběhne rekonstrukce trávníku a zavedení vyhřívání. To si vyžádá zhruba 11,5 milionu korun. Na dalších šest milionů vyjde výstavba kotelny," řekl předseda klubu Dariusz Jakubowicz. Pro klub je to podle něj velká finanční zátěž.

Dariusz Jakubowicz:

"Pro nás je to obrovská částka, protože nemůžeme fungovat jako každý jiný klub v Česku, jelikož kvůli kauze tří Bohemek nemůžeme vydělávat na prodeji hráčů. Peníze tak získáváme jen od sponzorů, ze vstupného a z prodeje reklamních předmětů."

Proto velmi rád přivítal iniciativu Družstva fanoušků Bohemians, které jako jeden z akcionářů klubu spustilo veřejnou sbírku na financování vyhřívání trávníku. "Musím za ostatní akcionáře říct, že je mi ctí spolupracovat s fanoušky, kteří takto bojují za svůj klub," řekl Jakubowicz.

Vedení klubu však zatím musí financovat rekonstrukci samo a nemůže čekat, kolik se mezi fanoušky vybere. "Způsobí to další zadlužení klubu, ale říkáme si, že je lepší peníze investovat do vlastního než utratit čtyři miliony za pronájem cizího hřiště," řekl Jakubowicz.

Právě pronájem je podle něj náhradní variantou. Už by se ale nejednalo o Eden Arénu, nýbrž o jiný stadion v Praze, který zatím vedení komentovat nechce. "Eden nepřicházel v úvahu. Budeme se však snažit udělat vše pro to, abychom zůstali v Ďolíčku," dodal předseda Bohemians Praha 1905.

Rekonstrukce trávníku má být zahájena 27. května hned po posledním domácím utkání sezony. Předpoklad je, že první domácí utkání na novém trávníku by se mělo sehrát na začátku srpna. Do konce října má být vybudována kotelna.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.