ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

I přes prohru s Itálií postupuje česká devatenáctka do semifinále

Velikost textu:

Praha - V zápase plném zvratů nakonec české fotbalové naděje podlehly stejně starým Italům 3:4. I přes ztrátu bodů však fotbalisté postoupili z druhého místa o skóre na úkor Angličanů. O postup do finále si čeští fotbalisté zahrají s Německem jako vítězem skupiny A ve středu od 20:15 v Mladé Boleslavi. Druhou semifinálovou dvojici tvoří vítěz naší skupiny Itálie s Maďarskem. Utkání je na programu ve stejný den od 17:30, hostitelským městem bude tentokrát Plzeň.

Jan Morávek v souboji s italským hráčem
Jan Morávek v souboji s italským hráčem
Otevřít galerii
 • Jan Morávek v souboji s italským hráčem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští fotbaloví mladíci autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trenér českých mladíků Jakub Dovalil nepovažoval porážku za nikterak tragickou. "Když se prohraje, tak nejsou pocity nejlepší, na druhou stranu jsme věděli už po losu, že to bude strašně vyrovnaná skupina. Ve všech třech utkáních se hrálo o všechno. Dvě utkání jsme zvládli, třetí nám nevyšlo," řekl kouč na tiskové konferenci.

Češi si po základní skupině zajistili minimálně bronzové medaile. Zápas o třetí místo totiž není v plánu turnaje. Trenér však varuje před přílišným uspokojením a k výkonu hráčů má určité výhrady. "Utkání jsme po taktické stránce nezvládli. Celkově jsme měli problémy s obrannou fází, chtěli jsme hrát odlišně. Skoro by se dalo říct, že jsme si to prohráli hlavou, zřejmě rozhodla tíha okamžiku," mínil Dovalil.

Také v týmu převládlo zklamání z dnešního výkonu. "Nepamatuji si, že bychom kdy dostali na téhle úrovni čtyři branky. To je u nás hrozně moc. Itálie ale byla o kousek lepší a efektivnější. Zasloužili si vyhrát. Věřím, že jsme si to utkáním s Itálií vybrali a zkoncentrujeme se na semifinále," uvedl kapitán Jan Polák.

Samotní hráči jsou ze svého semifinálového soupeře poněkud rozpačití. Němci se zatím prezentují skvělými výkony a budí respekt. Celý tým se shodl na tom, že by chtěl raději maďarský celek, uvedl záložník Bohemians 1905 Jan Morávek.

Náš tým měl nakonec štěstí, neboť Angličané neprohráli s řeckým týmem, který mohl postup českého celku ohrozit. V pondělí se reprezentace před středečním semifinálovým kláním přesune do pražského hotelu Praha.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.