ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Sparta získala z Bohemians 1905 talentovaného útočníka Kadlece

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2008 19:45

Praha - Fotbalová Sparta Praha získala do svých řad výraznou posilu pro budoucnost. Z Bohemians 1905 odkoupila práva na jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů v zemi, teprve šestnáctiletého útočníka Václava Kadlece. Hráč s novým zaměstnavatelem podepsal smlouvu na tři roky a již dnes se zapojil do přípravy A-týmu Sparty.

AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

"Náš zájem o tohoto hráče byl dlouhodobý, a proto jeho přestup považujeme za jeden z největších úspěchů tohoto transferového období," řekl generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec pro oficiální stránky klubu. "Přikládáme příchodu Václava Kadlece velký význam, současně mohu potvrdit, že se jedná o rekordní sumu zaplacenou Spartou za hráče jeho věku," dodal Chovanec. 

Letenský celek podle informací deníku Sport zaplatil za nadějného útočníka okolo deseti milionů korun. Bohemians však zároveň získají podíl z případného Kadlecova přestupu do zahraničí a také bonusy stanovené na základě hráčovy výkonnosti. 

Kadlec, který v květnu oslavil šestnácté narozeniny, je považován za
jednoho z nejnadanějších českých dorostenců. Pravidelně převyšoval své vrstevníky, naposledy nastupoval v nejvyšší dorostenecké lize s hráči o dva roky staršími. Je rovněž členem reprezentace do 17 let, za kterou dal v jedenácti zápasech devět branek. "Vašek jasně převyšuje své vrstevníky, je to v současnosti nejvýraznější talent českého fotbalu," uvedl hráčův agent Pavel Paska. 

Kadlec se rozhodl zamířit do Sparty a nenásledovat další nadějné fotbalisty, kteří volí odchod do zahraničí. Naposledy tak učinil šestnáctiletý plzeňský obránce Marek Kysela, který přestoupil do Interu Milán. "Sparta je pro Vaška tou správnou volbou. Jsme rádi, že nepodlehl nešťastnému trendu předčasných a často neuvážených odchodů do zahraničí a vsadil na Spartu," prohlásil Chovanec.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.