Evropská a Konferenční liga UEFA

Chelsea i s Čechem v brance jen remizovala s Tottenhamem

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance remizovali v dohrávce 36. kola s Tottenhamem 2:2 a promarnili tak svou možnost definitivně si zajistit přímý postup do Ligy mistrů. Na třetí příčce totiž mají dvě kola před koncem dvoubodový náskok na Arsenal, jejich dnešní soupeř je o další bod zpět pátý.

Chelsea s Tottenhamem jen remizovala
zdroj: AP Photo autor: /Sang Tan

Chelsea dvakrát vedla díky brankám Oscara z 10. a Ramirese z 39. minuty, hosté ale pokaždé dokázali vyrovnat. Nejprve se v šestadvacáté minutě utkání prosadil Emmanuel Adebayor a poté deset minut před koncem skóroval Gylfi Sigurdsson.

Tottenham, který na Stamford Bridge nevyhrál od roku 1990, si díky bodu udržel šanci na Ligu mistrů. Na páté příčce, jež zajišťuje účast v Evropské lize, však musí doufat ve ztráty Chelsea a Arsenalu.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Chelsea - Tottenham 2:2 (10. Oscar, 39. Ramires - 26. Adebayor, 80. Sigurdsson).