ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Kadlec o prohře: Víc boj než fotbal

Velikost textu:

Praha - Václav Kadlec byl po semifinálovém vyřazení z poháru České pošty od Mladé Boleslavi hodně rozladěný - Sparta po ztrátách v posledních kolech Gambrinus ligy zažívá další zklamání. Perspektivní útočník domácí odvetu se středočeským celkem, ve které na každé straně padla červená karta a došlo k vážným zraněním hostujících Radka Dosoudila a Lukáše Magery, označil za boj, ve kterém byla šťastnější Mladá Boleslav.

Václav Kadlec
Václav Kadlec

"Je jasné, že nálada je špatná. Byl to boj a ten jsme prohráli. Z jedné strany to fotbal moc nepřipomínalo. Prohráli jsme jednou chybou a jedním centrem do vápna," řekl novinářům Kadlec. Výkon soupeře na Letné ho tak příliš neuchvátil. "Boleslav hraje pořád stejný styl a pak jim to tam dvakrát padlo. Nemyslím, že by se něco změnilo. Potřebovali jsme se s nimi vyrovnat ve tvrdosti a přizpůsobit se jejich hře, což nějak šlo. Oni měli šance možná až na konci, když jsme to úplně otevřeli," uvedl dvacetiletý útočník.

Vyloučení Léonarda Kweukeho ze 47. minuty prý sparťanskou hru výrazně ovlivnilo. "Samozřejmě jsme byli zalezlí a bylo to těžké oběhat. Pak to bylo 1:1 a oni (Petr Johana) dostali také červenou, takže v té době jsme si to měli lépe pohlídat," uznal Kadlec.

Sparťanská kabina prý brankáři Marku Čechovi nevyčítala velkou chybu před druhým gólem, kdy nahrál do stoprocentní šance Janu Chramostovi. "Tohle se může stát každému. Fotbal je o chybách, v tom bych vůbec nic nehledal," konstatoval dvojnásobný reprezentant. Nedokáže si vysvětlit, proč Sparta nenavázala na výborné dubnové výkony i výsledky a ve třetím soutěžním utkání za sebou nevyhrála. "

přehrát video
Ohlasy a sestřih pohárového utkání Sparta - Mladá Boleslav

Václav Kadlec:

"Byly tam zápasy, kdy jsme hráli dobře, všichni nás vyzdvihovali. Teď se to nějak otočilo, ale nevíme, čím to je."

"Když nehraje celé mužstvo, tak nehraju dobře ani já, a naopak. Většinou jeden člověk nic nezmůže, ale vím, že to není ideální. Snaha tam je, ale je to k ničemu," doplnil sparťanský útočník, jehož tým ztrácí v ligové tabulce na vedoucí Plzeň čtyři kola před koncem pět bodů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.