ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Za úspěchem Juventusu stojí vítězná mentalita, říká Nedvěd

Velikost textu:

Turín - Vítězná mentalita je podle bývalého reprezentačního kapitána Pavla Nedvěda hlavním důvodem toho, že Juventus suverénně ovládl italskou fotbalovou ligu a o víkendu s předstihem obhájil mistrovský titul. Někdejší záložník turínského celku a v současnosti jeden z jeho ředitelů považuje úspěch "Staré dámy" za kolektivní počin. A zároveň nezapomíná ve víru oslav myslet i na další cíle.

Pavel Nedvěd tleská mistrovskému Juventusu s majitelem Agnellim
Pavel Nedvěd tleská mistrovskému Juventusu s majitelem Agnellim

"Hráči mají vítěznou mentalitu, o níž je celý Juventus," uvedl Nedvěd. "Všichni si vedli opravdu dobře, ať už trenér (Antonio Conte), nebo fotbalisté. Myslím, že se každý od loňského triumfu zlepšil, takže můžeme jenom smeknout. Postoupit do Ligy mistrů a vyhrát scudetto s takovým náskokem je opravdu velmi těžké," doplnil Nedvěd, který před rovnými deseti lety vyhrál anketu Zlatý míč pro nejlepšího hráče Evropy.

Významný podíl na 29. titulu v klubové historii připsal také prezidentovi Andreovi Agnellimu. "I on si zaslouží velké uznání. Před třemi lety dal dohromady tento management a všichni odvedli spoustu tvrdé práce," ocenil svého šéfa Nedvěd, který v Turíně hrál v letech 20012009.

Čtyřicetiletý funkcionář upozornil, že Juventus musí myslet také dopředu. "Už jsme slyšeli našeho generálního ředitele Giuseppeho Marottu i trenéra mluvit o následujících krocích. I po dvou mistrovských titulech a italském Superpoháru myslíme na další cíle. Proto si musíme sednout a prodiskutovat, jak se ještě můžeme zlepšit a co je potřeba k tomu, abychom zůstali na vítězné cestě," dodal Nedvěd.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.