ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Pohár České pošty

Boje o finále startují severočeským derby

Velikost textu:

Liberec - Fotbaloví rivalové z Liberce a Jablonce ve středu načnou první část bitvy o účast ve finále Poháru České pošty. Úvodní semifinálový duel hostí Liberec, který je po čtyřech ligových výhrách za sebou ve zcela odlišném rozpoložení než Jablonec. Jeho ambicemi totiž otřásly poslední dva nezdary proti pražské Dukle a Českým Budějovicím. Obě strany se však nyní shodují, že v pohárovém klání půjde všechno stranou. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 18:20.

Zápas Liberec - Jablonec
Zápas Liberec - Jablonec

Liberec je v lize rozjetý a teď by rád formu prodal i ve druhé domácí soutěži. Čtyři výhry a navíc bez inkasovaného gólu, taková bilance teď zdobí Slovan, který na pátém místě v lize ztrácí už jen tři body právě na třetí Jablonec. "Ale teď jdeme do jiné soutěže, ligové zápasy jsou minulostí," upozornil kouč Jaroslav Šilhavý. Liberec se s Jabloncem utkal už v únoru a před dvěma měsíci právě Šilhavého tým slavil nejtěsnější výhru 1:0.

"Nezlobil bych se, kdybychom podobný výkon a výsledek zopakovali i ve středu. Každopádně s Jabloncem to bude znovu velmi pikantní souboj, jehož náboj ještě zvyšuje fakt, že spolu hrajeme o pohárové finále. Co víc si tedy přát," poznamenal Šilhavý. Liberec jde do souboje v téměř plné síle, mimo hru zůstávají pouze dlouhodobě zraněný obránce Jiří Pimpara a povinnosti u slovenské jednadvacítky si plní Michal Janec.

Jablonec míří pod Ještěd odčinit dva ligové nezdary. Debakl 1:5 na hřišti Dukly a páteční prohra 1:2 v Českých Budějovicích mužstvem zamávaly. "O to víc bychom teď v Liberci potřebovali uhrát dobrý výsledek, abychom se znovu dostali na nějakou úspěšnou vlnu. Dobře víme, o co s Libercem hrajeme. Výsledek v derby má vždycky v celém regionu váhu. Dostatečnou motivací je už to, že jde o finále. Ale Liberec to jistě vnímá úplně stejně," řekl trenér Václav Kotal. Počítat už může s tvůrcem hry Pitákem, který vynechal poslední zápas v Budějovicích.

Odvetný zápas mezi Jabloncem a Libercem se uskuteční ve středu 8. května. Druhý semifinalista vzejde ze souboje mezi Mladou Boleslaví a Spartou, které se v úvodní semifinálové bitvě poměří příští středu.

Předpokládané sestavy:

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Šural, Pavelka, Rybalka, Frýdek - Rabušic, Štajner.

Jablonec: Špit - Rossi, Beneš, Novák - Kopic, Vaněk, Loučka, Zoubele, Pázler - Piták - Třešňák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.