ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Disciplinárka zpovídala Poborského a se Spartou zahájila řízení

Velikost textu:
aktualizováno 18. 4. 2013 18:54

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR na zasedání vyslechla šéfa Dynama České Budějovice Karla Poborského, který svými výroky poukázal na možné ovlivnění ligového utkání Jihočechů s Příbramí. Komise nyní počká na závěry protikorupční policie, která se už případem začala zabývat. Disciplinární řízení bylo naopak zahájeno se Spartou za výtržnosti fanoušků při derby.

Karel Poborský
Karel Poborský

"Komise si poslechla jeho vysvětlení a postoj k utkání s Příbramí. Komise rovněž vzala na vědomí důvody jeho vyjádření," řekl mluvčí disciplinárky Petr Kovář. "S ohledem na to, že se případem již začala zabývat protikorupční policie, rozhodla se komise vyčkat až do konce policejního vyšetření. Až na základě výsledků se případem bude dále zabývat," dodal.

České Budějovice podlehly v pátek 5. dubna Příbrami 0:1 gólem ze sporné penalty. Domácím vadila řada verdiktů hlavního arbitra Drábka. Poborský nesouhlasil s červenou kartou pro domácího Jakuba Řezníčka ani s nařízenou penaltou.

Bývalý reprezentant pak přišel s obviněním, že v týdnu před utkáním se snažil někdo českobudějovické hráče ovlivnit. "Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: 'Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě'. Řekli mi to, aby se nedostali do podezření," uvedl tehdy Poborský v rozhovoru pro Nedělní Sport. "Troufám si říct, že vím na sto procent, kdo to byl," řekl Poborský. Odmítl konkrétně jmenovat, ale uvedl, že šlo o někoho z Příbrami, což později popřel.

přehrát video
Poborský vysvětloval své výroky na disciplinární komisi

Komisi své výroky a názor zopakoval. "Řekl jsem jim to samé, co jsem řekl předtím do médií," řekl Poborský. "Závěr je, že disciplinárka nyní počká na policii, která se toho pravděpodobně ujala sama. Z policie mě zatím nikdo nekontaktoval," dodal.

Disciplinárka ale udělila pokutu 10 tisíc korun vedoucímu Budějovic Martinovi Vozábalovi za vykázání na tribunu a hanlivé výroky směrem k rozhodčímu. Naopak bylo zastaveno řízení s masérem Vladimírem Adamem kvůli stejnému prohřešku. Ukázalo se totiž, že byl v zápisu označen omylem, a místo něj byl předvolán kustod Dynama Radomil Procházka.

Spartě hrozí pokuta a možný trest zavření stadionu

Spartě kvůli nedostatečné pořadatelské službě při sobotním derby se Slavií hrozí pokuta, ale případně i zavření stadionu, jak se jí to stalo v prvních dvou kolech této sezony kvůli opakovaným výtržnostem diváků v závěru minulého ročníku.

Během derby fanoušci obou táborů několikrát použili zakázanou pyrotechniku, přestože je hlasatel vyzýval, aby tak nečinili. Navíc došlo k proniknutí fanoušků Slavie do sektoru příznivců Sparty a k potyčce mezi oběma tábory.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.