ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
Gambrinus liga

Bednář bude pokračovat na Spartě, smlouvu prodloužil až do roku 2016

Velikost textu:

Praha – Ještě v zimě bojoval Roman Bednář o to, jestli na Spartě získá angažmá. Nyní třicetiletý vytáhlý útočník, který v této sezoně vstřelil v lize jednu branku, s letenským celkem prodloužil smlouvu až do června 2016. "Ani nedokážu popsat, jak jsem šťastný," prohlásil Bednář.

Bednář slaví svou trefu za Spartu
Bednář slaví svou trefu za Spartu

Už na začátku roku při návratu z angažmá v tureckém Sivassporu dal Bednář najevo, že by se v pražském týmu chtěl usadit natrvalo. Sparta nyní využila opci, kterou na osminásobného reprezentanta měla od ledna.

"Roman nás přesvědčil o svých kvalitách. Lze říct, že předčil naše očekávání. Tvrdě pracuje, stal se za pár měsíců nedílnou součástí kabiny, už teď je pro nás přínosem. A věříme, že nám v budoucnu ještě hodně pomůže," řekl personální ředitel klubu Jakub Otava.

Bednář od roku 2011 vystřídal pět týmů. Před příchodem do Sparty působil v Anglii ve West Bromwichi a v Blackpoolu, vyzkoušel si i angažmá v Ankaragücü a Sivassporu. Především poslední štace mu ale nevyšla podle představ a také kvůli problémům s kolenem v Sivassporu neodehrál žádný zápas. Dříve si udělal jméno hlavně ve skotském Heart of Midlothian, zahrál si také v anglickém Leicesteru.

V roce 2009 na sebe Bednář při angažmá ve West Bromwichi negativně upozornil tím, když jej bulvární deník News of the World přistihl, jak si kupuje marihuanu a kokain. Za to od anglické asociace dostal tříměsíční distanc. "Vím, co jsem udělal, a byla to hloupost. Ale ne nadarmo se říká: Co tě nezabije, to tě posílí," řekl po aféře bývalý fotbalista Mladé Boleslavi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.