ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

V čele Světové federace malého fotbalu stane Filip Juda

Velikost textu:

Praha – Novým prezidentem Světové federace malého fotbalu, která se řadí mezi ty vůbec největší sportovní organizace planety, se stal Filip Juda. Pro český sport jde o pozoruhodný diplomatický úspěch, malý fotbal je totiž druhým nejhranějším sportem světa a jeho členská základna neustále roste.

Filip Juda se stal světovým prezidentem malého fotbalu
Filip Juda se stal světovým prezidentem malého fotbalu

První muž českého malého fotbalu Filip Juda po vítězství ve volbě konané v anglickém Birminghamu uvedl, že by jako hlava světové federace rád zvýšil podporu tohoto sportu u nás a do České republiky během několika let přivedl i evropský šampionát.

Filip Juda:

"Spíše jsem se zabýval otázkou mistrovství Evropy, protože bych si nejprve raději vyzkoušel něco kontinentálního. Nechci teď říkat, jestli to bude krátkodobý nebo dlouhodobý horizont, ale v horizontu možná desíti let bych si představoval, že by něco takového jako mistrovství světa u nás mohlo být."

přehrát video
Předsedou Světové federace malého fotbalu se stal Filip Juda

Juda rovněž poukázal na velikost členské základny a samotnou popularitu malého fotbalu ve světě. "Světová federace malého fotbalu zastřešuje 141 zemí ze všech kontinentů. Malý fotbal je druhým nejhranějším sportem vůbec, jde o desítky milionů hráčů po celém světě."


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.