ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Změny ve Zbrojovce Brno

Trenér Čuhel neustál špatný začátek jara, střídá ho Grmela

Velikost textu:
aktualizováno 9. 4. 2013 15:18

Brno - Vedení fotbalistů Brna mění po nevydařeném vstupu do jarní části první ligy a pondělní prohře v Jihlavě 0:2 realizační tým. Klub odvolal trenéra Petra Čuhela, na jeho místo přichází dosavadní asistent Ludevít Grmela. Asistentem nového kouče bude Luděk Zajíc, dosavadní šéftrenér mládeže. Změnilo se i vedení klubu, protože v pondělí se vzdal ze zdravotních důvodů funkce předseda představenstva Jaroslav Přeček, který ale zůstává majoritním vlastníkem akcií Zbrojovky Brno. Klub je osm kol před koncem soutěže v tabulce třináctý s náskokem pouhých tří bodů na sestupovou patnáctou příčku, na které jsou momentálně Teplice.

Trenér Petr Čuhel ve svém posledním utkání na lavičce Zbrojovky Brno
Trenér Petr Čuhel ve svém posledním utkání na lavičce Zbrojovky Brno

Jednapadesátiletý Grmela bude mít na prvoligové lavičce premiéru v roli hlavního kouče v pátečním utkání proti Olomouci. O rok starší Zajíc přijal nabídku jen dočasně, než klub najde asistenta na delší dobu. V nejvyšší soutěži už vedl Hradec Králové, Lázně Bohdaneč a Mladou Boleslav.

"Přicházím do situace, která není jednoduchá. Ale také není zase až tak komplikovaná, jak to na první pohled vypadá," řekl Grmela. Po letech, která strávil v brněnském klubu, a vzhledem k touze pomoci mužstvu k záchraně prý nemohl nabídku odmítnout. "Hráče jsem viděl celý minulý týden, v šatně je pozitivní nálada a věřím, že se nám podaří ligu zachránit," uvedl Grmela. Nechybí mu před debutem odhodlání. "Všichni víme, co se současným stavem. Máme nyní tři dny na to, abychom se dali dohromady a v pátek proti Sigmě bodovali. Není to jednoduché. Ale také to není nemožné. Olomouc na tom momentálně také není zrovna nejlépe," podotkl Grmela.

"Nejsme v situaci, že bychom hekticky museli hledat kouče zvenku. Dáváme přednost variantě lidí z klubu. Hráče jsem viděl celý minulý týden, v šatně je pozitivní nálada a věřím, že se nám podaří ligu zachránit," dodal.

Dosavadní asistenti u prvoligového týmu skončili. Petr Maléř povede juniorku, místo Josefa Hrona bude přípravu brankářů řídit nejstarší ze současného gólmanského tria Martin Doležal.

Odvolaný Čuhel dostal nabídku v klubu pokračovat. Trénovat juniorku ale odmítl s vysvětlením, že by to v současné době nebylo ideální řešení. Čuhel převzal brněnský tým koncem listopadu 2011 ve druhé lize, kdy vystřídal Róberta Kafku. Vyhlédl si jej tehdy nový sportovní ředitel klubu Kudela. Oba se znají ze společného působení v Mladé Boleslavi.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.