ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Na Jankulovského rozlučku přijede na Bazaly i Gattuso

Velikost textu:

Ostrava - Benefičním zápasem svého výběru proti bronzovým medailistům z mistrovství Evropy v roce 2004 slavnostně ukončí svou aktivní kariéru fotbalista Marek Jankulovski. Jedním z protagonistů utkání na ostravských Bazalech 8. června by měl být i jeho bývalý spoluhráč z AC Milán Gennaro Gattuso.

Marek Jankulovski s hráči AC Milán
Marek Jankulovski s hráči AC Milán

Pětatřicetiletý Jankulovski oznámil odchod z fotbalu loni v únoru poté, co si hned v prvním utkání po doléčení utrženého vazu v koleni zranění obnovil. Nyní chce tečku za úspěšnou kariérou udělat ještě přímo na trávníku v duelu s bývalými spoluhráči z reprezentace i klubů.

"Konec tehdy přišel tak nečekaně a rychle, že mi přišlo líto, že jsem se s ostravskými fanoušky nemohl rozloučit nějakým lepším způsobem a ukázat se tak, jak bych chtěl," vysvětlil Jankulovski důvody, které ho vedly k uspořádání rozlučkového zápasu.

Osmého června, den po kvalifikačním utkání českých fotbalistů s Itálií v Praze, by se po hřišti na Bazalech měla prohánět spousta slavných jmen. Pozvání Jankulovského přijali takřka všichni spoluhráči z národního týmu, který na Euru v Portugalsku vybojoval bronz. V pokročilé fázi jsou i jednání ohledně účasti jeho někdejších parťáků z AC Milán.

"Snad už můžu prozradit, že by měl přiletět Gennaro Gattuso. Byl jsem až překvapen, že i po těch necelých dvou letech, co v Miláně nejsem, na první nabídku hned reagoval vstřícně," řekl Jankulovski na adresu nynějšího hráče švýcarského Sionu.

Do Ostravy láká i další hráče z AC, kteří mají přiletět společně malým speciálem. "I u několika dalších kluků to vypadá dobře a předběžně slíbili, že dorazí, ale nechci zbytečně házet jmény, protože se na poslední chvíli z různých důvodů může něco změnit a byl bych nerad, aby pak fanoušci byli zklamaní," uvedl.

Výběru Marka Jankulovského se postaví český tým z Eura 2004 v čele s Petrem Čechem, Pavlem Nedvědem, Tomášem Rosickým, Janem Kollerem, Milanem Barošem, Tomášem Ujfalušim nebo Tomášem Galáskem. "Za každý manšaft bych měl hrát jeden poločas. Pokud to samozřejmě zvládnu, protože od zranění jsem nehrál," řekl Jankulovski. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.