ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Reprezentační opora Sivok bude kvůli svalovému zranění měsíc mimo hru

Velikost textu:

Istanbul - Fotbalový obránce Tomáš Sivok si asi měsíc nezahraje. Zadáka Besiktase Istanbul vyřadilo svalové zranění, které utrpěl v úterním reprezentačním duelu v Arménii. Sivok uvedl, že dnešní vyšetření v Turecku u něj odhalilo natržení zadního stehenního svalu.

Tomáš Sivok v dresu Besiktase
Tomáš Sivok v dresu Besiktase

"Mám ve svalu asi dvoucentimetrovou trhlinu. Není jiná možnost než asi na měsíc vysadit. Štve mě to, ale v takových případech se návrat nedá uspěchat. Zůstanu v Istanbulu a budu intenzivně rehabilitovat," řekl Sivok.

Klíčový obránce národního týmu i Besiktase už po zápase v Jerevanu tušil, že jej čeká delší nucená pauza. V duelu kvalifikace o postup na mistrovství světa si zranění přivodil už v prvním poločase, ve 42. minutě si řekl o střídání a zbytek zápasu místo něj odehrál Marek Suchý.

Tomáš Sivok:

"Bylo to úplně nezaviněné, stalo se mi to při obyčejné přihrávce. Je to smůla, ale nešlo s tím pokračovat. Po zápase jsem sotva chodil."

"Jediné pozitivum na současné situaci je to, že si aspoň trochu odpočinu. Ale radši bych byl dál v zápasovém zápřahu," prohlásil Sivok, který od června 2011 nevynechal žádné utkání národního týmu. O další reprezentační akci by ale přijít neměl, Češi se ve světové kvalifikaci představí až v červnu proti Itálii, vedoucímu celku skupiny B.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.