ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Toppmöller české fotbalisty nepovede, nedohodl se s ČMFS

Velikost textu:
aktualizováno 15. 7. 2008 20:26

Berlín - Klaus Toppmöller nebude novým trenérem české fotbalové reprezentace. Šestapadesátiletý německý kouč to uvedl v rozhovoru pro deník Trierischer Volksfreund, který dnes citovala agentura DPA. Se zástupci ČMFS se prý Toppmöller nedohodl na dvou bodech smlouvy, kterými byla podmínka svazu přestěhování trenéra do Česka a nemožnost přivést si k národnímu týmu vlastní asistenty.

Ńěmecký fotbalový trenér Klaus Toppmöller
Ńěmecký fotbalový trenér Klaus Toppmöller

"Ze sportovního hlediska by to bylo opravdu nádherné angažmá. Bohužel jsme se však nedokázali dohodnout na dvou věcech," citoval list Toppmöllera, který si chtěl k týmu přivést tři vlastní asistenty a nelíbil se mu ani požadavek svazu na přestěhování do České republiky.

Slova německého trenéra potvrdilo i prohlášení fotbalového svazu. "Byly stanoveny podmínky pro případné angažování zahraničního trenéra k české reprezentaci. Dvě z nich se nepodařilo naplnit: aby se po dobu působení u národního týmu přestěhoval do Čech a aby měl za asistenty v rámci kontinuity české trenéry," uvedl první místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který v pondělí s Toppmöllerem ve Frankfurtu vedl poslední jednání.

"Klaus Toppmöller však chtěl do České republiky pouze dojíždět a v realizačním týmu preferoval svoje německé spolupracovníky," dodal Košťál. Bývalý kouč Leverkusenu, s kterým došel v roce 2002 do finále Ligy mistrů, Hamburku a naposledy reprezentace Gruzie se mohl stát prvním cizincem u české reprezentace.

Na trenérský post u českého národního týmu, který po mistrovství Evropy opustil Karel Brückner, tak nyní zbývají pouze dva známí kandidáti. Těmi jsou Brücknerův předchůdce a v současnosti generální sportovní manažer pražské Sparty Jozef Chovanec a dosavadní asistent reprezentačního kouče a trenér Teplic Petr Rada. Podle hlasů z vedení českého fotbalu má blíže k postu trenéra národního mužstva Chovanec, který už u týmu působil v letech 1998 až 2001.

O novém trenérovi se bude rozhodovat na čtvrtečním zasedání výkonného výboru ČMFS.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.