ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Trenér Fenerbahce: Plzeň je jeden z nejsilnějších týmů, který nás může otestovat

Velikost textu:

Plzeň - Postup plzeňských fotbalistů přes Neapol udělal na jejich dalšího soupeře Fenerbahce velký dojem. To je podle trenéra tureckého celku Aykuta Kocamana plzeňskou nevýhodou, protože nyní je jeho svěřenci určitě nepodcení. Naopak Plzeň považují za jednoho z nejsilnějších protivníků, s jakými se v této sezoně utkali.

Trenér Fenerbahce Istanbul Aykut Kocaman
Trenér Fenerbahce Istanbul Aykut Kocaman

"Každý trenér říká, že příští soupeř bude těžký, ale proti Plzni to platí dvojnásobně. Je to tým, který má silné individuality a zároveň hraje hodně týmově. Navíc poslední dvě sezony odehráli mnoho zápasů v evropských pohárech s velmi dobrými výsledky," upozornil Kocaman. "Je to jeden z nejsilnějších týmů, který nás během naší cesty Evropskou ligou otestuje," dodal.

Velký dojem na něj Plzeňští udělali zejména v dvojutkání s Neapolí, kterou překvapivě vyřadili po výsledcích 3:0 a 2:0. "Plzeň postupem přes Neapol získala sebevědomí, které je pro výkony hodně důležité. Nemusí to být ale jen jejich výhoda. Jejich nevýhodou totiž je, že jsme je kvůli tomu začali brát mnohem vážněji, více je respektujeme a motivuje nás to," prohlásil kouč Fenerbahce.

Vykřičníkem je i přátelský zápas národních týmů

Varováním pro něj je také výhra národního týmu 2:0 v únorovém přípravném utkání právě s Tureckem. "Česká reprezentace proti turecké ukázala velkou sílu a Plzeň je hlavním zástupcem českého fotbalu jako Fenerbahce tureckého," srovnal Kocaman.

Pamatuje si i plzeňského kapitána Pavla Horvátha z doby, kdy v roce 2001 působil v Galatasarayi Istanbul. "Moc dobře si ho pamatuji, bohužel neměl čas se tam předvést. Proto ho registruji a vážím si ho jako velkého hráče především z jeho dalších působení," řekl Kocaman.

Ještě se nevzdává, že by ve čtvrtek mohl nasadit portugalskou hvězdu Raúla Meirelese, který má na oba duely disciplinární trest za vyloučení, jenže pár hodin před zápasem bude projednávat jeho odvolání disciplinární komise UEFA. "Existuje jednoprocentní možnost, že by se zítra mohlo disciplinární rozhodnutí zvrátit a že by mohl nastoupit, proto jsme ho sebou přivezli," dodal Kocaman.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.