ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Slávisty čeká na italském soustředění zápas s Glasgow Rangers

Velikost textu:

Praha - Na herní soustředění do Itálie na necelých čtrnáct dní odcestovali dnes dopoledne fotbalisté pražské Slavie. Během italského pobytu je čekají vedle tréninku také čtyři přípravné zápasy, mimo jiné s římským Laziem. Slávistický tým posílil Donald Šiklič. Čeští fotbalisté budou po celou dobu pobytu ubytováni v Piano d'Arta, v lázeňské oblasti Arta Terme, vzdálené 50 kilometrů od severoitalské Udine.

Slávističtí fotbalisté
Slávističtí fotbalisté
Otevřít galerii
 • Slávističtí fotbalisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/206/20512.jpg?1210010464
 • Fotbalový trénink autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Slavie autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/10/931.jpg?1199804330

Červenobílé čekají čtyři přípravná utkání: 19. července v Sappadě proti Udine, o tři dny později se v Oronzo di Cadore utkají s Laziem Řím. Ještě předtím by Slavia měla nastoupit proti finalistovi Poháru UEFA Glasgow Rangers, tento soupeř je však teprve v jednání, stejně jako čtvrtý zápas s dalším týmem z italské nejvyšší soutěže.

"Naším cílem je nyní zaměření na herní stránku. Proto jsem spokojen, že budeme hrát s kvalitními týmy, protože jen tak můžeme být dobře rozehraní na důležité zápasy předkola Ligy mistrů," řekl ČTK trenér Karel Jarolím. Kouče nicméně poněkud zneklidňuje, že se podařilo získat zatím jen jednu posilu. "Nejvíce nás bota tlačí v útoku, tam alespoň jednoho hráče ještě potřebujeme," dodal Jarolím.

Kapitán Erich Brabec tvrdí, že se tým na soustředění i na kvalitní soupeře těší. "Máme za sebou hrubou přípravu, příprava na hřišti je vždy příjemnější," řekl před odjezdem novinářům. "Věřím, že se nám podaří vyladit formu tak, abychom vstoupili do ligy i do pohárové Evropy tak dobře jako před rokem," dodal slávistický obránce.

Na soustředění odjelo 23 hráčů: z posil pouze Šiklič a z fotbalistů, kteří byli na testech, ještě záložník Amadou Cissé z Guineje. S týmem jedou i dva mladíci z dorosteneckého týmu, obránci Marek Kindel a Jan Hošek. Naopak chybějí hráči, kteří si léčí zranění: Vladimír Šmicer, Petr Janda, Jiří Studík, Lukáš Vácha a František Dřížďal. Neodjeli ani Tomáš Necid, jenž se s reprezentační devatenáctkou připravuje na mistrovství Evropy, a Martin Abraham, který byl vyřazen z kádru a připravuje se individuálně.

Nominace Slavie na soustředění v Itálii je tedy následující: brankáři: Vorel, Diviš, Vaniak;  obránci: Brabec, Hubáček, Šiklič, Latka, Kindel, Suchý, Gebre Selassie, Hošek; záložníci: Tavares, Cissé, Belaid, M. Jarolím, Jablonský, Krajčík, Volešák, Švento, Černý; útočníci: Toleski, Šenkeřík, Ivana.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.