ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Příprava juniorské fotbalové reprezentace do 19 let před ME vrcholí

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Poslední fyzické dávky i lekce herní taktiky čekají na české fotbalové naděje. Sportovci v těchto dnech dolaďují v Jablonci nad Nisou formu před nadcházejícím Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let. Letošní ročník má pro český tým zvláštní náboj, neboť se uskuteční na domácí půdě. Ostrý start čeká fotbalové mladíky již v pondělí, kdy se v Jablonci utkají v úvodním zápase skupiny proti celku z Anglie. Tým se ostře připravuje již od začátku týdne, během následujících dnů se má doladit ideální sestava.

Fotbalový stadion
Fotbalový stadion
Otevřít galerii
 • Fotbalový stadion autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/189/18892.jpg?1209035468
 • Libor Kozák autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dnes má tým trenéra Jakuba Dovalila na programu modelové utkání proti širšímu kádru libereckého Slovanu. Během 60 minut čistého času má být v ideálním případě dořešeno obsazení některých postů. V jabloneckých Břízkách se hráči zdrží ještě do pátku a poté se s celým realizačním týmem přesunou do Liberce Od pondělního tréninku Dovalil bedlivě sleduje výkony jednotlivých hráčů a přemýšlí o ideální sestavě pro evropský turnaj. "Jasno o sestavě na pondělí v podstatě už máme, ale takové tři otazníky ještě zbývají. Přemýšlíme o jednom postu v obraně a dvou místech v záloze," uvedl dnes Dovalil v tréninkovém kempu v Břízkách.

Úvodní tréninkové dávky ze začátku týdne byly ve znamení poctivé fyzické přípravy, nyní se tým věnuje herní činnosti a taktickým nácvikům. "Chceme, aby bylo všechno optimálně vyladěné. Nejprve jsme klukům chtěli dát trochu zabrat, ale nyní jsme zvolnili, aby byli na pondělí akorát připravení," podotkl Dovalil. V pátek dopoledne je na programu poslední oficiální trénink se zaměřením na regeneraci, krátké volno a poté již soustředění na pondělní duel s Angličany. V sobotu se česká reprezentace do 19 let přesune do libereckého hotelu Babylon, jehož pohodlí bude sdílet se všemi soupeři ze své skupiny - Anglií, Řeckem a Itálií.

Juniorští fotbalisté mají v mládežnických turnajích na co navazovat. V minulém roce se jejich o rok starší kolegové stali vicemistry světa, když v kanadském finále nestačili pouze na Argentince. V roce 2006 vyhráli čeští sedmnáctiletí reprezentanti stříbro na Euru v Lucembursku.

Kromě pondělního zápasu s Anglií mohou svou kvalitu nyní prokázat ve čtvrtečním utkání s Řeckem, v neděli zakončí program základní skupiny proti výběru Itálie. Poslední zápas bude hostit stadion Mladé Boleslavi. Dovalil předseslal, že se dá jen těžko říct, jak zápasy dopadnou."Uvidíme, jakým způsobem se bude vyvíjet skupina. Jak jistě víte, tak ta skupina je naprosto vyrovnaná. Je v ní Anglie, Řecko, Itálie, což jsou zvučná jména a zvuční soupeři, a bude záležet na aktuální formě a na tom, jak si s tím kluci poradí. Hodně bude záležet na prvním utkání a vstupu do turnaje," řekl trenér.

Vedle nejlepšího možného umístění mezi evropským týmy má český celek i jinou motivaci. Šest nejlepších týmů postoupí automaticky do hlavního turnaje mistrovství světa, které se koná příští rok v Egyptě. Podle trenéra je kvalifikování na světové mistrovství hlavním cílem účinkování týmu na domácím turnaji. Mimo to by se Dokulil s týmem rád podíval alespoň do semifinále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.