ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Fotbalista David Trezeguet se rozloučil s francouzskou reprezentací

Velikost textu:

Pinzolo (Itálie) - Třicetiletý kanonýr Juventusu Turín oznámil, že již nadále nebude reprezentovat svou zemi při mezistátních utkáních. Vedle mnoha vsítěných branek v turínském velkoklubu se zasloužil i o "zlatý" gól v prodloužení finále mistrovství Evropy 2000 proti Itálii. K rozhodnutí skončit s reprezentační kariérou prý dopomohl nezájem kouče národního týmu Raymonda Domenecha. Ten Trezegueta při nominacích k mezistátním zápasům dlouho přehlížel a nepovolal ho ani kdo týmu pro letošní mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku.

David Trezeguet
David Trezeguet

"Neúspěšné Euro a Domenechovo pokračování ve funkci mě přivedly k tomuto nezvratnému rozhodnutí," uvedl novinářům samotný hráč po absolvování tréninku Juventusu v italském Pinzolu. "Fotbal vidím jinak než lidé ve francouzské federaci. Ve všem je spíše politika než fotbalové cítění a názor veřejnosti," vysvětlil Trezeguet.

Rozpory Trezegueta s koučem národního týmu začaly po prohraném penaltovém rozstřelu v souboji o mistra světa v minulém roce. Trezeguet jako jediný ve svém pokusu neskóroval a šampiónem se stali Italové. Od té doby byl francouzský útočník nominován do národního týmu jen sporadicky.

I přes citelnou absenci v reprezentačním výběru z posledních měsíců je Trezeguet stále historicky třetím nejlepším střelcem francouzské reprezentace s 34 brankami. Více gólů již vsítili pouze Thierry Henry (45 gólů) a Michel Platini s počtem 41.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.